― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesJeszcze dziś wjedziemy nową drogą na osiedle Europejskie? (zdjęcia)

Jeszcze dziś wjedziemy nową drogą na osiedle Europejskie? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Połączenie ulic Myśliborskiej z Londyńską na wysokości ronda Europejskiej jest już faktem. Kilka dni temu ułożono tutaj pierwsze warstwy asfaltu. Dziś ma zostać ułożona ostatnia – warstwa ścieralna. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to droga może zostać uruchomiona nawet dziś wieczorem – usłyszeliśmy od budującej ją firmy. Droga budowana jest na zlecenie firmy Sigma Group, która obok kończy budowę restauracji McDonald’s i w przyszłym roku postawi sklep duńskiej sieci Netto wraz z kompleksem handlowo-usługowym.

Budowa drugiego wjazdu na os. Europejskie stała się możliwa dzięki porozumieniu miasta z firmą Sigma Group. Prace początkowo podzielono na dwa etapy. Najpierw do końca listopada miał powstać odcinek umożliwiający dojazd do restauracji McDonald’s. Dalszy odcinek drogi, aż do ul. Londyńskiej gotowy miał być wiosną 2022 roku. W trakcie prac podjęto jednak decyzję, że szybciej i zapewne taniej będzie wykonać cały odcinek podczas jednych prac. I tak łącznik miedzy ul. Myśliborską i Londyńską jest już praktycznie gotowy. Dziś ma zostać ułożona tutaj ostatnia warstwa ścieralna asfaltu. Z nieoficjalnych informacji, które usłyszeliśmy na miejscu wynika, że możliwe jest, aby jeszcze dziś wieczorem pierwsze samochody przejechały nową drogą. Czy tak się stanie zobaczymy. Jeśli nie, to można się tego spodziewać w najbliższych dniach.

Obok nowej drogi (po jej prawej stronie, kierując się od ronda Europejskiego w stronę osiedla) powstanie chodnik i oświetlenie. Za to zadanie odpowiadać będzie firma, która wygra miejski przetarg.

Budowana obok restauracja McDonald’s nie zostanie najprawdopodobniej otwarta przed świętami Bożego Narodzenia (mimo, że takie były pierwsze założenia). Zbyt wiele jest jeszcze prac do wykonania. Pierwsi klienci zjedzą tutaj w styczniu 2022 roku.

Przeczytaj także:
Przygotowania do budowy Netto rozpoczęte! McDonald’s przed świętami! (zdjęcia)
Drugi wjazd na os. Europejskie wreszcie w budowie! Rośnie też McDonald’s (zdjęcia)
Budowa restauracji McDonald’s rozpoczęta (zdjęcia)
Przy Myśliborskiej tuż obok drugiego wjazdu na os. Europejskie powstanie Netto i McDonald’s!

1 KOMENTARZ

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

I jak tam? Można już?

1
0
Zostaw komentarz!x