― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handlowePrzygotowania do budowy Netto rozpoczęte! McDonald's przed świętami! (zdjęcia)

Przygotowania do budowy Netto rozpoczęte! McDonald’s przed świętami! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Prace na działce tuż obok ronda Europejskiego idą pełną parą. Na zlecenie Sigma Group firma ImerCon postawiła już budynek restauracji McDonald’s, która zacznie funkcjonować jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Z prawej strony restauracji (patrząc od ul. Myśliborskiej) trwa budowa drogi dojazdowej, która w kolejnym etapie połączy ulice Myśliborską i Londyńską. Natomiast z lewej strony budynku McDonald’s rozpoczęły się pierwsze przygotowania do budowy sklepu Netto wraz z pasażem handlowym. Mieszkańcy pobliskich budynków zbierają natomiast podpisy pod petycją kierowaną do inwestora z prośbą o budowę pasa zieleni i ekranów oddzielających inwestycje od osiedla, które znajduje się tuż obok.

Budowa trzeciej restauracji McDonald’s w Gorzowie rozpoczęła się w sierpniu tego roku. Prace idą w bardzo szybkim tempie i jak usłyszeliśmy we wtorek na budowie uruchomienie restauracji przed świętami Bożego Narodzenia nie jest zagrożone.

Tuż obok trwa budowa drugiego wjazdu na osiedle Europejskie. To z tych prac najbardziej zadowoleni są mieszkańcy pobliskich bloków, którzy liczą, że połączenie ulicy Myśliborskiej z Londyńską na wysokości ronda Europejskiego odkorkuje jedyny, jak do tej pory wjazd na osiedle. Budową drogi zajmuje się firma Sigma Group, która w tej sprawie porozumiała się z miastem. Inwestycje podzielono na dwa etapy. Cześć drogi dojazdowej do nowej restauracji ma być gotowa w listopadzie. Odcinek łączący ulice Myśliborską i Londyńską zostanie wykonany najpóźniej wiosną 2022 roku.

Pierwsze prace rozpoczęły się również na działce między budowaną restauracją a sklepem Agata Meble. Teren został oczyszczony. Wycięto krzaki i kilka drzew. Niebawem działka zostanie ogrodzona i rozpocznie się budowa sklepu duńskiej sieci Netto wraz z kompleksem handlowo-usługowym. Inwestycja ma być gotowa w drugim kwartale 2022 roku.

Mieszkańcy pobliskich bloków przy ul. Londyńskiej 10-18 rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją, którą przekażą inwestorowi. Zwracają się w niej o wspólne znalezienie sposobu na oddzielenie restauracji i sklepu od osiedla. Mieszkańcy piszą, że są zaniepokojeni inwestycjami, które są realizowane w tak małej odległości od ich budynków. Chcieliby budowy ekranów, których zadaniem byłoby przesłonięcie widoku na strefę zaplecza handlowego oraz restauracyjnego, a także ograniczyłby hałas i nie pozwoliłoby dzieciom na wejście na drogi dojazdowe i parkingi powstających inwestycji.

Przeczytaj także:
Drugi wjazd na os. Europejskie wreszcie w budowie! Rośnie też McDonald’s (zdjęcia)
Budowa restauracji McDonald’s rozpoczęta (zdjęcia)
Przy Myśliborskiej tuż obok drugiego wjazdu na os. Europejskie powstanie Netto i McDonald’s!

Aktualne zdjęcia z placu budowy:

1 KOMENTARZ

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gorzowianin
gorzowianin
1 rok temu

Osiedle Europejskie w skutek złego planowania urbanistycznego utraciło już pierwotnie założoną funkcje mieszkaniową. Na tym osiedlu nastąpiła dezintegracja terenu mieszkaniowego, na który wywierają wpływ okoliczne tereny komercyjne i komunikacyjne. Jedyną inwestycją miasta na terenie zamieszkiwanym przez kilka tysięcy ludzi są 4 ławki i 3 pojemniki na odpady… Nie ma żadnej zieleni izolacyjnej od źródeł hałasów, czyli terenów handlu wielkopowierzchniowego. W upalne dni osiedle staje sie wyspą gorąca, na terenie której nie ma parku, skweru, choćby małych powierzchni zieleni do wytchnienia. Pozostają wspomniane 4 ławki przy jedynej drodze publicznej prowadzącej do osiedla, na których możemy delektować się potokiem przejeżdżających samochodów, a zza pleców słyszeć huki rozładowywanych ciężarówek z meblami…

1
0
Zostaw komentarz!x