― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieWalczaka: Klienci całodobowej siłowni i działający tu przedsiębiorcy nie chcą płacić dodatkowo...

Walczaka: Klienci całodobowej siłowni i działający tu przedsiębiorcy nie chcą płacić dodatkowo za parkowanie (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Pierwszy w mieście całodobowy klub fitness wraz z siłownią sieci Just GYM został otwarty przy ul. Walczaka w lipcu ubiegłego roku. Powstał w nowoczesnym przeszklonym budynku, który wybudowany został tuż obok odrestaurowanych budynków strażnicy zakładów Stilon. Siłownia jeszcze przed pierwszym otwarciem oferowała karnety z nielimitowanym dostępem zarówno do klubu fitness, jak i darmowego parkingu. W ostatnim czasie okazało się, że właściciel nieruchomości ustawił w wielu miejscach parkometry i zasady parkowania mocno się zmieniły. Przedsiębiorca na tyle się rozpędził z wytyczaniem płatnych miejsc, że nakazał płacić sobie za parkowanie nawet w miejscach, gdzie nie jest właścicielem terenu. Czym mocno zdenerwował prowadzących tu działalność właścicieli żłobka Marsjanki i sklepu wędkarskiego.

– Na naszym parkingu zaczęły obowiązywać nowe zasady, warto zacząć się do nich stosować, w przeciwnym razie właściciel może nałożyć na Was karę finansową. Parkujemy tam gdzie dotychczas były miejsca Just GYM (od strony wieży zegarowej), ale od teraz dostępne za darmo są do 180 min po wyzerowaniu opłaty przy pomocy walidatora w klubie – pod koniec lutego w mediach społecznościowych ogłosił klub fitness Jusst GYM.

Na reakcję niezadowolonych klientów nie trzeba było długo czekać:

– Weźcie się ogarnijcie, bo to co się dzieje to są jakieś jaja. Jakim prawem ograniczacie czas parkowania dla klientów którzy wykupili karnet i płacą kasę, żeby u was ćwiczyć? – zapytał pan Tomasz.

– Jeżeli będzie brakowało miejsc na parkingu? Gdzie mam zaparkować? Ile miejsc jest dostępnych dla klientów Just GYM? – pytał natomiast pan Łukasz.

– I jak będę na siłowni powyżej 180 minut to muszę podejść jeszcze raz do walidatora? – pytał pan Ryszard.

– Czy powyższa zasada tyczy się również godzin nocnych? Załóżmy od 21, kiedy to inne sklepy są zamknięte? – dopytywał pan Tomasz.

– A co w przypadku, gdy w ciągu dnia przyjedzie ktoś dwa razy, albo tym samym autem w ciągu dnia przyjadą osobno dwie osoby? – próbowali dowiedzieć się inni klienci.

Sieciówka na większość pytań nie potrafiła jednak odpowiedzieć. Od momentu publikacji informacji o zmianach na parkingu minęły dwa tygodnie, a właściciel siłowni nadal nie wyjaśnił klientom jasnych zasad na jakich ma działać parking. Nam na przesłane pytania odpowiedział natomiast krótko: – Zmiany na parkingu zostały wprowadzone przez właściciela obiektu. Jako najemcy pozostaje nam dostosować się do wytycznych. Pytania dotyczące parkingu prosimy kierować do wspomnianego właściciela.

Wygląda na to, że Just GYM jest całkowicie zaskoczony wprowadzeniem opłat za parkowanie i nie był na to przygotowany. Zapewne całkowicie darmowego postoju dla klientów nie ma też w umowie najmu ogromnej powierzchni w nowym budynku, co skutkuje takim chaosem.

W tym miejscu spółka Wastry z wyznaczaniem płatnych miejsc parkingowych tak się rozpędziła, że zrobiła to działce nienależącej do niej…

Właściciel nowego budynku przy ul. Walczaka, spółka Wastry tak rozpędziła się z ustawianiem oznakowań i wygradzania płatnych miejsc, że nakazała sobie płacić za parkowanie nawet na działce do której nie ma żadnych praw, a jej właściciel nie wyraził zgody na pobieranie opłat. Chodzi o działkę nr 2128/8 zlokalizowaną przed budynkiem gdzie mieści się żłobek Marsjanki i sklep wędkarski. Tu miejsca parkingowe od zawsze były zarezerwowane dla klientów i nikt za nie nie pobierał opłat. Właściciel działki i przedsiębiorcy tu działający nie rozumieją i nie godzą się z postępowaniem Waldemara Strychanina, głównego udziałowca firmy Wastry.

Zaskoczeni ustawieniem parkometru i pobieraniem opłat są również właściciele restauracji Asia Box i sklepu z tkaninami, którzy jak mówią płacą prawie 5 tys. zł każdego roku za służebność dojazdu, a teraz gdyby chcieli przed swoimi punktami zaparkować muszą dodatkowo wykupić karnet.

Tydzień temu wysłaliśmy do Waldemara Strychanina listę pytań. Gdy wczoraj dopytywaliśmy o odpowiedzi otrzymaliśmy jedynie informację, że jest za granicą i wróci w przyszłym tygodniu. Na odpowiedzi oczywiście nadal czekamy.

Przeczytaj też:
Jest konkretny termin otwarcia całodobowej siłowni na Walczaka! (zdjęcia)
W maju ma ruszyć czynna całą dobę siłownia w nowoczesnym budynku przy Walczaka (zdjęcia)
Pierwsza tego typu elewacja w mieście! Robi wrażenie! (zdjęcia)
Nowoczesna bryła zaczyna dominować przy skrzyżowaniu Walczaka i Czereśniowej!
Uruchomienie zegara i jubileusz 70. lat Stilonu
Zabytkowy zegar gruntownie wyremontowany! W czerwcu znów będzie wskazywał aktualną godzinę!
Park handlowy przy Walczaka w części otwarty! Byliśmy na miejscu!

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pol Newman
Pol Newman
8 miesięcy temu

Aaa Stychanin … i wszystko jasne … Nikomu nic nie trzeba tłumaczyć

1
0
Zostaw komentarz!x