― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaWarto wiedziećUruchomienie zegara i jubileusz 70. lat Stilonu

Uruchomienie zegara i jubileusz 70. lat Stilonu

― REKLAMA ―spot_img

W poniedziałek, 7 czerwca zostanie uroczyście uruchomiony zegar na wieży byłej stilonowskiej strażnicy. Będzie to także początek obchodów 70. lat Zakładów Włókien Chemicznych Stilon.

Uroczyste uruchomienie zegara z podświetleniem minutników i wskazówek oraz sygnałem dźwiękowym zaplanowano na najbliższy poniedziałek o godzinie 12:00 przy ul. Walczaka pod zegarem. Dziś znajduje się tu park handlowy.

O parku handlowym pisaliśmy tutaj!

O odrestaurowanym zegarze tutaj!

Inicjatorzy obchodów 70. rocznicy powstania ZWCH Stilon uruchomili z tej okazji specjalną stronę internetowa – www.stilon70.pl. Czytamy na niej:

W dniu 7 lipca 2021 r. minie 70 lat od uroczystego otwarcia ówczesnych Gorzowskich Zakładów Włókien Sztucznych. Jako osoby związane ze Stilonem chcemy przypomnieć o jubileuszu przedsiębiorstwa, przez wiele lat największego w Gorzowie i województwie – maksymalne zatrudnienie osiągnęło ponad 10 000 pracowników.

Wyroby Stilonu kojarzone były z naszym miastem, wiele inwestycji przyczyniło się do jego wzrostu, a wybudowane przez Stilon lub przy jego wsparciu żłobki, przedszkola, szkoły, mieszkania, obiekty sportowe i kulturalne służą Gorzowianom do dziś.

Chociaż Stilon w dawnym kształcie organizacyjnym już nie istnieje, na jego 100-hektarowym obszarze pracuje w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych kilka tysięcy mieszkańców naszego miasta. Wielu z nich zawdzięcza swoje doświadczenie oraz rozwój zawodowy właśnie Stilonowi.

Prezentowana strona internetowa ma być impulsem do przypomnienia bogatej historii zakładów i ludzi, którzy ją tworzyli. Postaramy się zebrać w jednym miejscu, mamy nadzieję, że z Państwa udziałem jak najwięcej informacji o firmie, która w dużym stopniu oddziaływała na Gorzów. Zachęcamy do dzielenia się wiedzą o Stilonie, swoimi opiniami, zdjęciami i innymi informacjami, które można opublikować.

Mamy nadzieję, że prezentowane materiały będą przyczynkiem do integracji przyjaciół Stilonu.

Zdjęcia ze strony stilon70.pl

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x