21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Pierwsza tego typu elewacja w mieście! Robi wrażenie! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Przy ul. Walczaka, tuż za odrestaurowanymi budynkami strażnicy zakładów Stilon, w których uruchomiono park handlowy dobudowywana jest jego nowoczesna cześć. Trzykondygnacyjny budynek już stoi. Obecnie trwają prace przy montażu ogromnych szyb w nowoczesnej technologii, tak, że pokrywają one prawie całą elewację budynku – szkło, przy szkle. W miejscu, gdzie montaż został już zakończony elewacja robi ogromne wrażenie! Można śmiało stwierdzić, że w tym przypadku zrealizowany obiekt powinien wyglądać dużo lepiej niż na wizualizacji!

Historyczną strażnicę przemysłową kupiła firma Wastry z siedzibą w Warszawie, której głównym udziałowcem jest gorzowski biznesmen Waldemar Strychanin. Wcześniej prowadził sieć aptek Strywald, które pod koniec 2019 roku sprzedał sieci Ziko.

Poniemieckie budynki byłej strażnicy, od 2020 roku znalazły się pod ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Opracowano program prac konserwatorskich i restauratorskich zgodnie z którymi przeprowadzono prace remontowe. Na przełomie kwietnia i maja tego roku w budynkach uruchomiono park handlowy. Mieszczą się tutaj cztery punkty usługowe: zakłady mięsne Sobkowiak, cukiernia Różycki, punk Lotto i pracownia AniMisieŚnią.

Po zakończeniu pierwszego etapu prac rozpoczęto budowę całkowicie nowego budynku o nowoczesnej bryle i trzech kondygnacjach. Budynek zaprojektowany został w technologii wylewanej, żelbetowej. W sierpniu zakończyło się wylewanie ostatniej kondygnacji. Następnie przystąpiono do budowy ścian fasadowych, które w przyziemiu w elewacji wschodniej i częściowo w północnej i południowej na kondygnacjach pierwszego i drugiego piętra w całości wykonane są w systemie aluminiowym słupowo-ryglowym.

Aktualnie trwa montaż ostatnich brakujących szyb. W miejscach, gdzie elewacja jest już ukończona budynek zaczyna wyglądać bardzo prestiżowo.

Parter i pierwsze piętro nowego budynku zajmie klub fitness z siłownią sieci Just GYM, która ma być otwarta siedem dni w tygodniu przez 24 godziny. Na ostatniej kondygnacji znajdą się biura.

Swoich najemców znalazły już także pozostałe lokale w części zabytkowej obiektu. Właściciele nie chcą jednak na razie zdradzać co w nich powstanie.

O obiekcie przy ul. Walczaka pisaliśmy także tutaj:
Nowoczesna bryła zaczyna dominować przy skrzyżowaniu Walczaka i Czereśniowej!
Uruchomienie zegara i jubileusz 70. lat Stilonu
Zabytkowy zegar gruntownie wyremontowany! W czerwcu znów będzie wskazywał aktualną godzinę!
Park handlowy przy Walczaka w części otwarty! Byliśmy na miejscu!

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje handlowe
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x