spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieścieTymczasowe miejsca postojowe dla autobusów przy Jancarza gotowe (zdjęcia)

Tymczasowe miejsca postojowe dla autobusów przy Jancarza gotowe (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Gorzowski PKS ogłosił w ubiegłym roku, że dworzec wraz z placem manewrowym sprzedał i teren jeszcze w pierwszej połowie tego roku będzie musiał przekazać nowemu właścicielowi. Miasto w odpowiedzi na dochodzące informacje o możliwej sprzedaży dworca wraz z placem manewrowym już wcześniej postanowiło przygotować tymczasowy dworzec dla autobusów dalekobieżnych. Prace ruszyły pod koniec 2022 roku. Dziś jest on już gotowy. Powstał na parkingu tuż przy ul. Jancarza. Są tu cztery stanowiska dla autobusów. Ma on funkcjonować w okresie od zamknięcia dotychczasowego placu manewrowego do momentu wybudowania centrum przesiadkowego.

Dziś nie wiadomo dokładnie kiedy autobusy będą się zatrzymywały w nowym – tymczasowym miejscu. Wszystko zależy od tego, kiedy PKS zamknięcie dotychczasowy plac manewrowy i przekaże go nowemu właścicielowi – firmie deweloperskiej, która w tym miejscu chce wybudować kilka budynków mieszkalnych. Może to nastąpić już w maju, dlatego miasto nie czekało i przygotowało nowe miejsce postojowe tuż obok istniejącego dworca, bo po drugiej stronie ul. Jancarza.

Pod miejsce postoju autobusów wykorzystano istniejącą w tym miejscu zatoczkę parkingową. Aby to miejsce dostosować do potrzeb autobusów, trzeba było jednak na łuku ul. Jancarza wybudować dodatkowy zjazd z ulicy, tak aby autobusy bez problemu mogły wjechać na parking i później ruszyć w dalszą trasę istniejącym wcześniej wyjazdem.

Tymczasowy dworzec autobusowy ma cztery stanowiska, przy każdym ustawiono ławkę i śmietnik. Jest tu też wiata dla oczekujących pasażerów z miejscem na rozkłady jazdy autobusów.

Przypomnijmy, że w lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy ul. Dworcowej i budowę pierwszego etapu węzła przesiadkowego. Do wykonania w ramach pierwszego etapu prac będzie przebudowa ulicy Dworcowej, budowa nowego torowiska tramwajowego z peronami dla podróżnych, zagospodarowanie placu przed dworcem PKP oraz budowa zatok dla autobusów dalekobieżnych w ciągu ulicy Jancarza. Nowe zatoki autobusowe w ramach tej inwestycji nie będą jednak gotowe szybciej niż wiosną przyszłego roku. Do tego czasu po zamknięciu placu manewrowego przewoźnicy będą korzystali z przygotowanego właśnie dworca tymczasowego.

Więcej o zmianach w tej części miasta przeczytasz w naszych innych tekstach:
Centrum przesiadkowe: Przetarg w lutym. PKP wraca do rozmów w sprawie przebudowy dworca!
Dworzec PKS wraz z placem sprzedany! Miasto już szykuje nowe miejsce postoju autobusów!
Z czternastu obiektów po PKP do wyburzenia została już tylko wieża wodna! Jak wyglądała demolka? (zdjęcia)
Demolka przy dworcu PKP rozpocznie się w najbliższych dniach! (zdjęcia)
Dworcowa z nowym torowiskiem i deptakiem gotowa ma być w październiku 2023 roku
PKP zmieniają zdanie! Remontu dworca po decyzji miasta jednak nie będzie!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x