― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieDemolka przy dworcu PKP rozpocznie się w najbliższych dniach! (zdjęcia)

Demolka przy dworcu PKP rozpocznie się w najbliższych dniach! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Jako pierwsi informowaliśmy na łamach GORZÓW.NEWS we wrześniu o rozpoczęciu przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej postępowania mającego wyłonić firmę, która wyburzy 14 budynków zlokalizowanych przy ul. Jancarza. W ich miejscu powstanie centrum przesiadkowe. Zainteresowanie firm wykonaniem zadania było ogromne. Ostatecznie ZGM wybrał firm z Kamieńca Ząbkowickiego, która w najbliższych dniach rozpocznie prace rozbiórkowe. Wśród budynków, które zostaną zrównane z ziemią są takie, które wzniesione zostały 1892 roku.

Przy ul. Jancarza do wyburzenia jest 14 obiektów na pięciu działkach o nr 1692/8, 1692/9, 1692/3, 1692/32 i 1692/33 o łącznej powierzchni 4.805 mkw. Dokładnie, które budynki w najbliższych dniach znikną z miejskiego krajobrazu przeczytacie w naszym wrześniowym tekście – Przy dworcu PKP do wyburzenia sporo budynków! W tym te pamiętające XIX wiek… (wykaz, zdjęcia).

Zakład Gospodarki Komunalnej z 14 ofert od firm, które zgłosiły swoją chęć podjęcia się wyburzenia obiektów wybrał Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk z Kamieńca Ząbkowickiego. Firma za wszystkie prace otrzyma 425 tys. zł.

Prace tuż obok dworca PKP w samym centrum miasta rozpoczną się jeszcze w listopadzie. Wykonawca na ich zakończenie ma czas do 16 grudnia tego roku. W miejscu wyburzonych budynków miasto zorganizuje centrum przesiadkowe. Powstanie tu sześć zatok dla autobusów. Wraz z tą inwestycją remontu doczeka się również ul. Dworcowa, której nawierzchnia wraz z torami tramwajowymi zostanie wymieniona.

Jakie zadania do wykonania w najbliższych dniach ma wykonawca rozbiórki?

W zakres zamówienia wchodzą na poszczególnych obiektach roboty rozbiórkowe: wygrodzenie terenu rozbiórki od pozostałej części terenu wraz z oznakowaniem, rozebranie obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, rozebranie pokryć dachowych, rozebranie konstrukcji dachowych, rozebranie ścianek działowych, nadproży murowanych ceglanych I piętra, rozebranie ścian zewnętrznych I piętra, rozebranie stropów między kondygnacyjnych, rozebranie ścianek działowych, nadproży murowanych ceglanych parteru, rozebranie zewnętrznych i wewnętrznych ścian nośnych parteru z cegły, rozebranie stropu nad częścią piwniczną, rozebranie schodów przy budynkach, rozebranie ścianek działowych do głębokości 1 m poniżej terenu z odkładem gruzu wewnątrz piwnicy, odkopanie ścian piwnic wraz z rozebraniem do głębokości 1m poniżej terenu z odkładem gruzu wewnątrz piwnicy, zasypanie wykopów ziemią wraz z rozplantowaniem i ubiciem, wykonanie nawierzchni utwardzonej z pozyskanego z rozbiórki budynków gruzu wraz z ubiciem i wysypaniem górnej warstwy żwirem, załadowanie i wywóz pozostałego gruzu i odpadów z terenu rozbiórki i wykonanie tynków ścian budynków sąsiednich odkrytych w skutek rozbiórki.

Z uwagi na charakter terenu i przewidywaną jego niską eksploatację przez pojazdy, zamawiający zrezygnował z wykonania utwardzenia kostką brukową i zdecydował się na utwardzenie terenu jak wyżej tj. użycie drobnego gruzu z rozbiórki przedmiotowych budynków, zagęszczenie go do grubości warstwy 14 cm a następnie zasypanie warstwą żwiru 8 cm z zagęszczeniem. Większość obiektów to obiektu parterowe niepodpiwniczone, jednak część obiektów jest większą liczbę kondygnacji i jeden z budynków jest podpiwniczony. Rozbiórkę budynków i obiektów niepodpiwniczonych jak i budynku podpiwniczonego wykonawca będzie musiał doprowadzić do poziomu jego fundamentów. Teren rozbiórki uporządkować i zniwelować.

Przeczytaj też:
Dworzec PKS zostanie zlikwidowany! Ogromna działka będzie sprzedana! Co tu powstanie? (zdjęcia)
PKP zmieniają zdanie! Remontu dworca po decyzji miasta jednak nie będzie!
Tramwajem jednak dojedziemy pod dworzec PKP! Będzie remont torowiska na Dworcowej!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x