― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieZ czternastu obiektów po PKP do wyburzenia została już tylko wieża wodna!...

Z czternastu obiektów po PKP do wyburzenia została już tylko wieża wodna! Jak wyglądała demolka? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Pod koniec listopada tuż obok dworca PKP rozpoczęły się prace wyburzeniowe czternastu obiektów należących wcześniej do PKP. Miasto przejęło je w tym roku. W miejscu wielu wzniesionych jeszcze w XIX wieku budynków powstanie w przyszłym roku centrum przesiadkowe. Na miejscu rozbiórki byliśmy w ubiegłym tygodniu i wczoraj. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia. Prace rozbiórkowe toczą się bez większych przeszkód i powinny zostać ukończone w terminie, bo do wyburzenia został już tylko jeden obiekt – wzniesiona w 1892 roku wieża wodna.

Przy ul. Jancarza do wyburzenia było 14 obiektów na pięciu działkach o nr 1692/8, 1692/9, 1692/3, 1692/32 i 1692/33 o łącznej powierzchni 4.805 mkw. Dokładnie, które budynki zostały już zrównane z ziemią przeczytacie i zobaczycie w naszym wrześniowym tekście – Przy dworcu PKP do wyburzenia sporo budynków! W tym te pamiętające XIX wiek… (wykaz, zdjęcia).

Prace rozbiórkowe prowadzi Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk z Kamieńca Ząbkowickiego, które na ukończenie wszystkich prac i uporządkowanie terenu ma czas do 16 grudnia. Termin ten wydaje się być niezagrożony, bo 13. z 14. obiektów nie ma już śladu. Do rozbiórki pozostała jedynie stara, bo wzniesiona w 1892 w Landsbergu wieża wodna.

W miejscu rozebranych budynków w przyszłym roku ma powstać centrum przesiadkowe. Wybudowanych zostanie sześć zatok dla autobusów i budynek z kasami i toaletami. Wraz z tą inwestycją remontu doczeka się również ul. Dworcowa, której nawierzchnia wraz z torami tramwajowymi zostanie wymieniona. Po zakończonej inwestycji w tą okolice mają wrócić kinie tramwajowe nr 4 i 5.

Przeczytaj też:
Dworzec PKS zostanie zlikwidowany! Ogromna działka będzie sprzedana! Co tu powstanie? (zdjęcia)
PKP zmieniają zdanie! Remontu dworca po decyzji miasta jednak nie będzie!
Tramwajem jednak dojedziemy pod dworzec PKP! Będzie remont torowiska na Dworcowej!

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lukasz
Lukasz
9 miesięcy temu

To był piękny poniemiecki budynek. Ignorancja władz tego miasta nie zna granic… tylko kasa najważniejsza. Pan konserwator zabytków też się nie popisał; zamiast bronić to najprościej rzec „budynek jest bardzo złym stanie” i poświecić go lekko.

1
0
Zostaw komentarz!x