spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaGórczynWiemy jak ma wyglądać park handlowy S1 Gorzów w pawilonie po Tesco!...

Wiemy jak ma wyglądać park handlowy S1 Gorzów w pawilonie po Tesco! Sprawdziliśmy też, jak duży będzie tu Carrefour! (wizualizacje)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Od listopada trwa przebudowa pawilonu po Tesco przy ul. Górczyńskiej. W czwartym kwartale tego roku zostanie tu uruchomiony park handlowy S1 Gorzów. Jego największym najemcą zostać ma Carrefour, który w grudniu ubiegłego roku uruchomił w mieście swój pierwszy market. Jak duży będzie sklep przy Górczyńskiej? Jak będzie wyglądał park handlowy? Sprawdziliśmy!

Przy ul. Górczyńskiej Tesco działało do sierpnia 2021 roku. Później budynek nabyła duńska sieć Netto przy okazji ogromnej transakcji przejęcia 301 sklepów w całej Polsce po brytyjskiej sieci. Swojego sklepu jednak w ogromnym pawilonie w Gorzowie nie uruchomiła. Obiekt wraz z parkingiem odsprzedała firmie Saller Group, która chwilę po zakupie zadeklarowała, że w tym miejscu powstanie park handlowy. Przez blisko rok inwestycja była jednak wstrzymana. Tymczasowo w budynku zlokalizowane było centrum pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Prace na dobre ruszyły w pierwszej części listopada ubiegłego roku, gdy do pawilonu po Tesco weszło Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Budownictwa i instalacji KOMA z Torunia. Przez dwa miesiące prac firmie udało się wyburzyć wszystkie zbędę ściany działowe, rozebrać starą wentylację, a także ogromną część dachu. Obecnie trwają prace przy instalacji nowej konstrukcji dachowej. W kolejnych miesiącach całkowitej wymiany doczeka się również elewacja budynku. Sam pawilon zostanie podzielony na kilkanaście sklepów z oddzielnymi wejściami od strony parkingu.

Carrefour z drugim dużym sklepem w mieście

– Największą powierzchnie, bo około 4.000 mkw. zająć ma Carrefour – mówi nam Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group. Oznacza, to że sklep francuskiej sieci w nowym parku handlowym przy ul. Górczyńskiej będzie blisko cztery razy większy od tego uruchomionego w grudniu w NoVa Park (powierzchnia całości 1.100 mkw., w tym około 750 mkw. sala sprzedaży).

Nowy sklep zaoferować ma ponad 22 tysiące produktów spożywczych i przemysłowych. Mały hipermarket ma mieć dużą i nowocześnie zaaranżowaną powierzchnię, która ułatwia zachowanie dystansu oraz pozwala szybko i sprawnie zrobić i sfinalizować zakupy bez długiego oczekiwania przy kasach. Sieć będzie chciała przyciągnąć klientów, którzy wcześniej robili zakupy w dyskontach. Klientów przekonać ma szeroka i różnorodna oferta dostępna pod jednym dachem: własna wędzarnia, rozbudowana oferta produktów świeżych, czyli dostarczanych codziennie owoców, warzyw, pieczywa, wędlin czy ryb, a także autorska zdrowa półka oraz strefy tematyczne.

Strefy tematyczne mają ułatwić logistykę oraz podnieść komfort zakupów klientów. W strefie sezonowej, rozbudowywanej w zależności od aktualnego okresu w roku, klienci znajdą w grudniu szeroką ofertę zabawek, dekoracji i smakołyków świątecznych.

Specjalna strefa Outlet zapewnić ma z kolei dostęp do okazji zakupowych nawet o 70% tańszych niż na rynku. Carrefour przygotuje w niej szeroką ofertę kilkuset produktów niespożywczych, które klienci mogą nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach i z korzystnymi rabatami. Produkty w strefie OUTLET grupowane są według cen, które rozpoczynają się już od 1 zł. Sieć oferuje szeroką gamę produktów przemysłowych w wielu kategoriach, w tym m.in. artykuły wyposażenia wnętrz, dekoracyjne, sportowe, dla domu, zabawki, RTV/AGD.

Klienci Carrefour poszukujący wysokiej jakości produktów spożywczych docenić mają strefę Targ Świeżości oraz strefę Zdrowia z ofertą bio, vege, bezglutenową, bez cukru czy bez laktozy. W ofercie przewidziano ponad 4.000 produktów codziennych marki własnej Carrefour objętych gwarancją najniższej ceny. Carrefour przewidział również strefę alkoholi z szerokim wyborem wina, biblioteką alkoholi mocnych oraz piwami rzemieślniczymi.

Strefa tekstylna Tex Carrefour zapewnić ma zaś klientom modne, wysokiej jakości tekstylia zaprojektowane we Francji, które oferowane są w przystępnych cenach. Sieć nie zapomina również o miłośnikach zwierząt, którzy będą mogli skorzystać ze specjalnej części sklepu z produktami dla pupila.

Na terenie hipermarketu ma być dostępny również punkt gastronomiczny Carrefour Bistro, w którym klienci będą mogli kupić świeże kanapki, przekąski czy kawę. 

Ile powierzchni na pozostałe sklepy?

Pawilon przy ul. Górczyńskiej ma lekko ponad 10.000 mkw. Czyli na pozostałe punkty handlowo-usługowe w tym miejscu pozostanie lekko ponad 6.000 mkw. To sporo, bo przykładowo powierzchnia najmu w całym N-Parku przy ul. Chemicznej jest bardzo podobna i wynosi 6.300 mkw. Zlokalizowanych jest tam 13. sklepów – w tym największa Biedronka o powierzchni 1.161 mkw. Śmiało więc w parku handlowym S1 Gorzów uruchomionych może zostać kilkanaście sporej wielkości punktów handlowych.

Inwestor z większością najemców podpisał już umowy. Jednak nazw sklepów nie chce nadal zdradzić. Wynika to głównie ze względu na zapowiadane i już budowane inne inwestycje handlowe w mieście.

Przy przebudowie prawie trzydziestoletniego obiektu jest sporo zadań do wykonania. Wszystkie prace mają się jednak zakończyć dość szybko, bo do końca września tego roku. Sam park handlowy ma zostać otwarty w IV kwartale 2023 roku. Przed obiektem zostanie wybudowany sporych rozmiarów pylon reklamowy z logami najemców.

Wizualizacje nowego parku handlowego w mieście, do których dotarł portal GORZÓW.NEWS można zobaczyć poniżej.

O inwestycji piszemy także tutaj:
Budowa parku handlowego S1 Gorzów ruszyła na dobre! Kiedy otwarcie? Ile sklepów? (zdjęcia)
Przebudowa i otwarcie parku handlowego w pawilonie po Tesco opóźni się!
Rusza kolejny etap przebudowy pawilonu po Tesco. Będzie tu park handlowy S1! Ile sklepów? (zdjęcia)
W budynku po Tesco przy Górczyńskiej rozpoczęła się przebudowa! Będzie tu park handlowy! Kiedy otwarcie?

Przeczytaj też:
Przy N-Parku już w lutym umyjemy auto
Gorzów Power Center: Ruszyła wycinka i porządkowanie na obszarze ponad 14 hektarów działek pod inwestycję! (zdjęcia)
Biedronka przy Niepodległości już otwarta! Budowa parku handlowego trwa! (zdjęcia)
Stokrotka w ORBI otwarta! Przebudowa zakończona. Jakie inne sklepy? (lista sklepów, zdjęcia)
Tłumy na otwarciu Carrefoura! Zobacz jak wygląda nowy sklep! (zdjęcia)

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

2 KOMENTARZE

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Blaszak z boksami
Blaszak z boksami
1 rok temu

Piękne aż oczy bolą. Kiedyś hipermarket potężny plus pasaż handlowy pod jednym dachem z toaletami i Strefą bistro gdzie można było zjeść obiad itd..a teraz jakieś blaszaki z boksami każdy osobnik osobne wejście… Ale kompromitacja. To jakaś ukraińska firma ten inwestor nie zna że tu Polska, UE 2023 rok nie czas na blaszaki z boksami?

Aneta
Aneta
1 rok temu

Gdzie znajdę kontakt do wynajmu lokalu w Park S1 przy Gorczyńskiej 19?

2
0
Zostaw komentarz!x