― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweW budynku po Tesco przy Górczyńskiej rozpoczęła się przebudowa! Będzie tu park...

W budynku po Tesco przy Górczyńskiej rozpoczęła się przebudowa! Będzie tu park handlowy! Kiedy otwarcie?

― REKLAMA ―spot_img

Ostatni sklep sieci Tesco w Gorzowie przy ul. Górczyńskiej został zamknięty w sierpniu ubiegłego roku. Początkowo budynek nabyła duńska sieć Netto, która planowała otwarcie tutaj swojego marketu. Plany jednak zmieniła i obiekt wraz z parkingiem odsprzedała firmie Saller Group, która już w listopadzie zakazała parkowanie na ogromnym parkingu przed budynkiem. W ostatnich dniach inwestor przystąpił do prac remontowych w budynku. W przyszłym roku w pawilonie uruchomi park handlowy!

Budynek przy ul. Górczyńskiej został wybudowany w 1996 roku. Wtedy, to został otwarty pierwszy w Gorzowie hipermarket – HIT. Po pięciu latach sklep kupiła angielska spółka Tesco. Po dwudziestu latach market jednak zamknęła – 19 sierpnia ubiegłego roku, bo postanowiła wycofać się z działalności w naszym kraju. Większość obiektów spółki w Polsce kupiła duńska sieć Netto. W tym budynek przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie. Długo wydawało się, że w pawilonie zostanie otwarty dyskont Netto w nowym formacie 3.0. Tak się jednak nie stało, a atrakcyjna działka wraz z budynkiem w środku największego osiedla w mieście została ponownie sprzedana. Tym razem nabyła ją Grupa Saller zajmująca się budową i przebudową obiektów handlowych.

Pierwsze prace porządkowe nowy właściciel rozpoczął już w listopadzie ubiegłego roku, gdy zakazał parkowania na ogromnym parkingu przed budynkiem i zablokował możliwość wjazdu na swój teren. W kolejnych miesiącach prowadził prace projektowe. I wreszcie w marcu tego roku inwestor przystąpił do pierwszych prac budowlanych.

– Budynek powstał prawie trzydzieści lat temu, dlatego rozpoczęliśmy prace budowlane od przystosowania go do nowych norm budowlanych. Pierwszy etap inwestycji potrwa do końca wakacji – mówi nam Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group.

Przeznaczenie budynku się nie zmieni. Powstanie tutaj park handlowy. – Cały czas pracujemy nad komercjalizacją obiektu. Gdy ukończymy prace w pierwszym etapie inwestycji powinniśmy już wstępnie wiedzieć, jakie powierzchnie zajmą konkretne sklepy. Wtedy przystąpimy do prac przy budowie ścianek działowych w obiekcie i prac wykończeniowych pod danego klienta – dodaje Zagrabski.

Otwarcie nowego parku handlowego wrocławska spółka Saller Group planuje w połowie 2023 roku. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, jakie sklepy zostaną tutaj otwarte. Będzie to jednak jeden z największych parków handlowych w mieście.

W części magazynowej budynku zostanie natomiast w najbliższych dniach otwarty tymczasowy centralny magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy. Obecnie trwa przewożenie rzeczy z innych magazynów znajdujących się w Gorzowie. Magazyn mieścił się będzie w części, w której obecnie nie są jeszcze prowadzone prace budowlane.

Przeczytaj też:
Parkujesz na Tesco przy Górczyńskiej? Do piątku zabierz samochód!
W pasażu Tesco już nie ma czego szukać! (zdjęcia)
Tesco zamyka się w czwartek! Czy są jeszcze okazje? (zdjęcia)
Jest termin zamknięcia Tesco na Górczyńskiej! Trwa wyprzedaż! Można kupić dosłownie wszystko!
W wakacje Tesco przy Górczyńskiej ostatecznie zostanie zamknięte! Nie powstanie tu Netto!

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gsbdg
Gsbdg
1 rok temu

A gdzie powstanie darmowy sklep dla obywateli Polski??

1
0
Zostaw komentarz!x