21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Budowa parku handlowego S1 Gorzów ruszyła na dobre! Kiedy otwarcie? Ile sklepów? (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

W ubiegłym tygodniu na plac przebudowy byłego hipermarketu Tesco przy ul. Górczyńskiej weszło Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Budownictwa i instalacji KOMA z Torunia, które zostało generalnym wykonawcą przebudowy pawilonu pod park handlowy S1 Gorzów. Wczoraj gdy byliśmy na miejscu prace trwały w najlepsze. Nowe miejsce zakupowe na mapie Gorzowa ma być gotowe do końca września 2023 roku.

Ostatni sklep sieci Tesco w Gorzowie przy ul. Górczyńskiej został zamknięty w sierpniu ubiegłego roku. Początkowo budynek nabyła duńska sieć Netto, która planowała otwarcie tutaj swojego marketu. Plany jednak zmieniła i obiekt wraz z parkingiem odsprzedała firmie Saller Group, która już rok temu zakazała parkowanie na ogromnym parkingu przed budynkiem. W kolejnych miesiącach w pawilonie prowadzone były prace porządkowe. Przez kilka miesięcy w części obiektu mieścił się również tymczasowy centralny magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy.

– Budynek powstał prawie trzydzieści lat temu, dlatego jest sporo prac, aby przystosować go do nowych norm budowlanych. Sam obiekt ostatecznie zostanie podzielony na kilkanaście dużych sklepów z oddzielnymi wejściami od strony parkingu. Komercjalizacja obiektu trwa już od roku i większość umów została podpisana. W tym momencie nie chcemy jeszcze zdradzać, jakie marki otworzą tutaj swoje sklepy. Więcej będziemy mogli zdradzić w pierwszym kwartale 2023 roku – mówi nam Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group.

Rozpoczęta w ubiegłym tygodniu przebudowa obiektu przy ul. Górczyńskiej planowo ma zostać ukończona do 30 września 2023 roku. Jeszcze przed końcem przyszłego roku park handlowy ma zostać otwarty. Przed obiektem ma zostać wybudowany również sporych rozmiarów pylon reklamowy z logami najemców. Przy przebudowie pawilonu ma być zatrudnionych około 40 osób.

Przeczytaj też:
Carrefour otworzy swój pierwszy supermarket w Gorzowie! Gdzie i kiedy? (zdjęcia)
Tłumy na otwarciu pierwszego ALDI w Gorzowie! (zdjęcia)
Netto przy Myśliborskiej wybudowane! Znamy datę otwarcia! Mamy gazetkę otwarciową! (zdjęcia)
Park handlowy Niepodległości: Są pierwsi najemcy!
Przy Podmiejskiej ruszyła budowa parku handlowego z dyskontem spożywczym (wizualizacje, zdjęcia)

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje handlowe
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x