21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Rusza kolejny etap przebudowy pawilonu po Tesco. Będzie tu park handlowy S1! Ile sklepów? (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

O tym, że w budynku po Tesco przy ul. Górczyńskiej powstanie park handlowy informowaliśmy już w marcu tego roku. Wtedy też trwały pierwsze prace porządkowe w budynku. Zostały one wstrzymane na czas gdy w pawilonie uruchomiono centralny magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy. Ten został już zlikwidowany i firma Saller Group, która kupiła budynek wraz z przyległym parkingiem może przystąpić do kolejnych prac.

Do tej pory wewnątrz obiektu udało się wyburzyć większość ścianek działowych. Do października wykonywane będą kolejne prace w budynku, później przebudowa czeka również elewację pawilonu. Prac jest sporo, bo budynek powstał prawie trzydzieści lat temu i normy budowlane mocno się zmieniły.

Park handlowy S1 Gorzów, bo tak będzie się nazywał, ma być gotowy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2023 roku. Cały czas trwa komercjalizacja obiektu. – Za wcześnie jest jednak, aby mówić o konkretnych najemcach, którzy otworzą tutaj swoje sklepy. Więcej powinniśmy wiedzieć w czwartym kwartale tego roku – mówi nam Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group.

Wiadomo jednak, że będzie to w momencie otwarcia największy park handlowy w Gorzowie! Ma tu bowiem powstać od 15 do 20 sklepów. Większy będzie jedynie planowany przy ul. Walczaka Gorzów Power Center (wcześniej Shopp.City). Jednak, to kiedy ta inwestycja ruszy i kiedy będzie gotowa trudno dziś stwierdzić.

Przeczytaj też:
Nowoczesne i inne niż pozostałe! Netto przy Myśliborskiej pnie się do góry (zdjęcia)
Przy Niepodległości ruszyła budowa Biedronki wraz z pasażem handlowym! (zdjęcia)
W budynku po Tesco przy Górczyńskiej rozpoczęła się przebudowa! Będzie tu park handlowy! Kiedy otwarcie?

Zdjęcia:

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje handlowe

2 KOMENTARZE

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pablo
Pablo
1 rok temu

Lepiej jakby zrobili kilka większych sklepów niż 15-20 małych ponieważ kilka metrów obok znajduje się kupiec gorzowski.

Jacyna
Odpowiedź do  Pablo
1 rok temu

Obiekt po Tesco jest sporo większy od Kupca. Po drugie w Kupcu jest z 80 sklepów. Więc spokojnie to będzie całkowicie inaczej wyglądało. Pewnie do większości wejścia od parkingu osobne. W Kupcu, to są gorzowskie firmy, często jednoosobowe. Po Tesco będą zapewne marki ogólnopolskie.

2
0
Zostaw komentarz!x