21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Przebudowa i otwarcie parku handlowego w pawilonie po Tesco opóźni się!

REKLAMAspot_img

Minął już rok od momentu gdy ostatnie Tesco w Gorzowie przy ul. Górczyńskiej zostało w sierpniu 2021 roku zamknięte. Jeszcze przed zamknięciem hipermarketu pawilon nabyła duńska sieciówka Netto. Jednak ostatecznie nieruchomość odsprzedała firmie Saller Group, która obiekt przebuduje i uruchomi w nim sporej wielkości park handlowy. Początkowo zakończenie prac planowano na połowę 2023 roku. Dziś wiadomo już, że tego terminu ze względu na trudną sytuację na rynku budowlanym nie uda się dotrzymać. Kiedy park handlowy może być gotowy?

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową otrzymujemy sporo pytań odnośnie sklepów, jakie zostaną uruchomione w parku handlowym po byłem hipermarkecie po Tesco przy ul. Górczyńskiej. W tym momencie jest jednak zbyt wcześnie, aby można było informować o punktach handlowo-usługowych, które zostaną otwarte w tym miejscu.

Wiadomo natomiast, że otwarcie parku handlowego S1 Gorzów się opóźni. Ze względu na trudną sytuację na runku budowlanym pewne prace inwestycyjne musiały zostać przesunięte. Ile opóźni się realizacja i otwarcie inwestycji? Tego inwestor w tym momencie nie określa. Z nieoficjalnych informacji do których dotarł portal GORZÓW.NEWS wynika, że są duże szanse na otwarcie przed świętami Bożego Narodzenia w przyszłym roku.

W zależności od najemców i powierzchni jaką na swoją działalność będą potrzebowali w byłym Tesco uruchomionych ma zostać od 15 do 20 sklepów.

Obecnie w Gorzowie trwa budowa czterech dużo mniejszych parków handlowych. Pierwszy z nich powstaje tuż obok pawilonu po Tesco przy ul. Niepodległości, drugi powstanie przy ul. Podmiejskiejkiej na wysokości ronda Sybiraków, trzeci i czwarty powstaną na osiedlu Europejskim przy ul. Brukselskiej i przy ul. Myśliborskiej (Vendo Park).

O wszystkich inwestycjach przeczytasz w naszych tekstach:
Park handlowy Niepodległości: Są pierwsi najemcy!
Przy Podmiejskiej ruszyła budowa parku handlowego z dyskontem spożywczym (wizualizacje, zdjęcia)
Na Europejskim nie powstanie stacja Ekoen! Będzie za to kolejny mini pasaż handlowy!
Drzewa na działkach pod Vendo Park już wycięte! Obok budowa Netto zbliża się do końca! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje handlowe
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x