spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieDworzec PKS zostanie zlikwidowany! Ogromna działka będzie sprzedana! Co tu powstanie? (zdjęcia)

Dworzec PKS zostanie zlikwidowany! Ogromna działka będzie sprzedana! Co tu powstanie? (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Spółka PKS w Gorzowie postanowiła zamknąć budynek dworca 30 września tego roku. Powodem zamknięcia dworca mają być ogromne koszty jego utrzymania przy małej ilości podróżnych. Drugim powodem ma być budowa centrum przesiadkowego tuż obok na terenach PKP. Z naszych informacji wynika, że najważniejszym powodem jest jednak pojawienie się inwestora, który chce nabyć działkę placu manewrowego wraz z budynkiem dworca.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2014 roku PKS podpisał list intencyjny z miastem, którym ówcześnie zarządzał jeszcze Tadeusz Jędrzejczak. Zakładał on współpracę w sprawie nabycia nieruchomości należącej do PKS, na której znajduje się budynek dworca i plac manewrowy przez miasto na cele publicznego transportu zbiorowego. Do transakcji jednak nie doszło. W kolejnych latach z uwagi na konieczność ograniczenia wydatków na budowę centrum przesiadkowego zdecydowano, że powstanie on na nieruchomości pozyskanej nieodpłatnie od PKP. Stąd też władze PKS postanowiły w 2019 roku, że znajdą inwestora i działkę sprzedadzą. Miało to nastąpić po wybudowaniu centrum przesiadkowego.

Budowa centrum przesiadkowego, choć ma rozpocząć się w tym roku, to znów się opóźniła. Władze PKS nie chcą jednak dłużej czekać i utrzymywać budynek dworca. Z naszych informacji wynika, że spółka pozyskała inwestora, który działkę wielkości blisko 1,7 hektara chce nabyć.

W ubiegłym roku Rada Miasta uchwaliła Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, który dla tego rejonu zakłada lokalizację zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz lokalizację zabudowy usługowej. Zainteresowanym nabyciem działki ma być jeden z poznańskich deweloperów, który chce tu wybudować nowe osiedle.

Przeczytaj też:
PKP zmieniają zdanie! Remontu dworca po decyzji miasta jednak nie będzie!
Tramwajem jednak dojedziemy pod dworzec PKP! Będzie remont torowiska na Dworcowej!

Zdjęcia:

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Edward
Edward
2 lat temu

A kto pozwolił zmienić przeznaczenie tego gruntu pod zabudowę wielorodzinną ? Żenada. Gdyby był inny plan zagospodarowania przestrzennego tego gruntu prawdopodobnie nie byłoby tego bałaganu.

1
0
Zostaw komentarz!x