― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieTramwajem jednak dojedziemy pod dworzec PKP! Będzie remont torowiska na Dworcowej!

Tramwajem jednak dojedziemy pod dworzec PKP! Będzie remont torowiska na Dworcowej!

― REKLAMA ―spot_img

W połowie marca włodarze miasta w związku z sytuacją w Ukrainie i wzrostem cen paliwa i materiałów budowlanych podjęli decyzję o rezygnacji z budowy węzła przesiadkowego w zakresie jaki był przewidziany koncepcją opracowaną w 2018 roku. Miasto nie zrezygnowało jednak z budowy miejsca umożliwiającego dogodną zmianę środka transportu przez podróżnych i remontu ulicy Dworcowej. Według wstępnych założeń tory podczas remontu ulicy miały zostać zlikwidowane. Z informacji do których dotarliśmy wynika jednak, że tory zostaną wymienione a obecna pętla przy dworcu PKP zostanie zdemontowana. W jej miejsce zostanie wybudowana krańcówka tramwajowa z peronem dla podróżnych! Po remoncie tramwajem znów dojedziemy więc pod dworzec PKP!

Nowa koncepcja zakłada, że na ul. Jancarza powstanie zatoka autobusowa mieszcząca 6 autobusów, na której będą zatrzymywać się autobusy dalekobieżne. Modernizację odcinka linii tramwajowej (wymiana szyn, bez wymiany konstrukcji torowiska) na ul. Dworcowej, a tym samym doprowadzenie komunikacji tramwajowej bliżej peronów kolejowych, oczekiwany efekt to skrócenie podróży liczonej „od drzwi do drzwi”, dzięki skróceniu drogi dojścia kolej – tramwaj, kolej – autobus regionalny, autobus regionalny – tramwaj. Budowę stanowisk dla autobusów komunikacji regionalnej, bliżej głównego dojścia do budynku dworca / tunelu prowadzącego do peronów.

Wybudowane mają zostać także miejsca parkingowych dla osób z ograniczeniami ruchowymi, bliżej głównego dojścia do budynku dworca / tunelu prowadzącego do peronów. Powstaną również parkingi kiss and ride. Wykonana zostanie również nowa organizacja miejsc postojowych przed dworcem PKP.

Kolejna zmiana koncepcji zagospodarowania tej części miasta wynikać może przede wszystkim z obawy urzędników przed możliwością wycofaniem się PKP z planowanego remontu dworca.

– Oficjalna informacja o rezygnacji przez miasto z budowy węzła przesiadkowego wpłynęła do nas 15 marca. Taka decyzja bardzo dużo zmienia, gdyż inwestycje miały być ze sobą funkcjonalnie powiązane, dlatego musimy poddać nasze plany związane z przebudową dworca w Gorzowie wnikliwiej analizie. Po jej zakończeniu podejmiemy dalsze decyzje w tej sprawie – powiedział w marcu portalowi transport-publiczny.pl Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP SA.

Przeczytaj także:
Odłożenie budowy węzła przesiadkowego wstrzyma przebudowę dworca PKP?
Z Dworcowej znikną tory! Na Jancarza będzie zatoka dla autobusów!
Gorzów wstrzymuje plany inwestycyjne i tworzy rezerwę finansów
Nie ma chętnych na wykonanie remontu gorzowskiego dworca
Na początku 2023 roku centrum przesiadkowe będzie gotowe? (projekt, zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x