spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomościMagazynyRozpoczęła się budowa Panattoni Park Gorzów II! Mirbud stawia największą halę! (zdjęcia)

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Gorzów II! Mirbud stawia największą halę! (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Na początku kwietnia informowaliśmy, że w Gorzowie powstanie kolejny zespół powierzchni magazynowych Panattoni o łącznej powierzchni 67 tys. mkw. Składał się on będzie z trzech budynków. Budowa największej hali już się rozpoczęła. Gotowa ma być jeszcze w tym roku.

Trzy hale Panattoni Park Gorzów II powstaną na siedmiu działkach o łącznej powierzchni prawie 15 hektarów zlokalizowanych przy ul. Metalowców, tuż za Centrum Dystrybucyjnym Jeronimo Martins Polska.

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa największej, oznaczonej literą B hali o powierzchni 38.385 mkw. Inwestorem jest stołeczna spółka Accolate XXXV PL. Za budowę odpowiada natomiast firma Mirbud, która otrzyma przybliżone wynagrodzenie w wysokości 16,72 mln euro. Istnieje ponadto możliwość rozszerzenia kontraktu o opcjonalne działania w zamawianym budynku. Jeśli tak się stanie to firma budowlana zarobki dodatkowe prawie 3,5 mln euro. Mirbud ma także szansę na kontrakt dotyczący budowy hal A i C o wartości 11,82 mln euro netto.

Hala A będzie miała 13.062 mkw., natomiast hala C 20.820 mkw. powierzchni do wynajęcia. Łącznie trzy hale Panattoni Park Gorzów II będą miał 67 tys. mkw.

– Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Potencjał potwierdzają liczby – popyt na poziomie 400 tys. mkw. w 2021 roku., porównywalny z Kujawami i Trójmiastem – dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami – niższy tylko od tzw. Wielkiej Piątki. – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Panattoni Park Gorzów II powstaje ok. 8 km od centrum miasta, niedaleko drogi S3 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy, łącząc Legnicę ze Szczecinem. Arteria jest częścią trasy europejskiej E65 – wiodącej z północy na południe Europy. Nowy kompleks Panattoni będzie przystosowany zarówno pod procesy magazynowania, logistyki i e-commerce oraz możliwe będzie dostosowanie budynków pod wymogi indywidualnych produkcji.

Inwestycja powstanie również zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa. Przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i będzie pierwszym parkiem własnym Panattoni w regionie o tak wysokim standardzie ekologicznym.

Jest już także pierwszy najemca powierzchni w budowanej hali, to producent naturalnych suplementów diety Yoshi.

Przeczytaj też:
Panattoni wybuduje Park Gorzów II! Będzie kolejne 67 tys. mkw. powierzchni magazynowej!
Accolade pozyskało kolejne działki i zainwestuje 80 mln euro!
Kolejne 54 tys. mkw. powierzchni magazynowej już w 2022 roku!
Panattoni rozbudowuje park logistyczny przy Szczecińskiej

Zdjęcia:

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x