― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaMagazynyPanattoni wybuduje Park Gorzów II! Będzie kolejne 67 tys. mkw. powierzchni magazynowej!

Panattoni wybuduje Park Gorzów II! Będzie kolejne 67 tys. mkw. powierzchni magazynowej!

― REKLAMA ―spot_img

Deweloper nieruchomości przemysłowych w Europie rozpoczyna realizację Panattoni Park Gorzów II o docelowej powierzchni 67 tys. mkw. w ramach trzech budynków. Kolejne trzy budynki zlokalizowane będą na działce tuż za Centrum Dystrybucyjnym Jeronimo Martins Polska.

Pierwszy z nich zostanie ukończony jeszcze w tym roku i zajmie 36,5 tys. mkw. Po finalizacji inwestycji, portfolio firmy w regionie przekroczy 700 tys. mkw.

Firma dostarczyła na rynek lubuski ok. 400 tys. mkw. powierzchni przemysłowej. Zrealizowała zarówno parki własne – w Zielonej Górze i Gorzowie – jak i wielkopowierzchniowe obiekty szyte na miarę – w tym BTS Świebodzin zajmujący 200 tys. mkw., który był największym obiektem przemysłowym wybudowanym w ub. r. w Polsce.

Teraz deweloper rusza z kolejną inwestycją – Panattoni Park Gorzów II. W ramach trzech budynków firma dostarczy 67 tys. mkw. Pierwszy z nich zostanie ukończony pod koniec br., a jego powierzchnia wyniesie 36,5 tys. mkw. Obiekt powstanie w odległości niecałej godziny drogi od granicy z Niemcami.

Panattoni Park Gorzów II będzie przystosowany pod procesy magazynowania, logistyki i e-commerce

– Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Potencjał potwierdzają liczby – popyt na poziomie 400 tys. mkw. w 2021 roku., porównywalny z Kujawami i Trójmiastem – dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami – niższy tylko od tzw. Wielkiej Piątki. – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Panattoni Park Gorzów II powstaje ok. 8 km od centrum miasta, niedaleko drogi S3 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy, łącząc Legnicę ze Szczecinem. Arteria jest częścią trasy europejskiej E65 – wiodącej z północy na południe Europy. Nowy kompleks Panattoni będzie przystosowany zarówno pod procesy magazynowania, logistyki i e-commerce oraz możliwe będzie dostosowanie budynków pod wymogi indywidualnych produkcji.

Inwestycja powstanie również zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa. Przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i będzie pierwszym parkiem własnym Panattoni w regionie o tak wysokim standardzie ekologicznym.

Panattoni Park Gorzów II:
budynek 1: 13.062 mkw do wynajęcia
budynek 2: 38.385 mkw do wynajęcia
budynek 3: 20.820 mkw do wynajęcia

Przeczytaj też:
Accolade pozyskało kolejne działki i zainwestuje 80 mln euro!
Kolejne 54 tys. mkw. powierzchni magazynowej już w 2022 roku!
Panattoni rozbudowuje park logistyczny przy Szczecińskiej

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x