spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomościMagazynyAccolade pozyskało kolejne działki i zainwestuje 80 mln euro!

Accolade pozyskało kolejne działki i zainwestuje 80 mln euro!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Międzynarodowy inwestor Accolade podjął decyzję o rozbudowie swojego parku przemysłowego w Gorzowie przy ul. Szczecińskiej. Oprócz istniejących 53 tys. mkw. powierzchni wchodzącej w skład Panattoni Park Gorzów firma pozyskała kolejne tereny i dostarczy blisko 100 tys. mkw. magazynów przemysłowych.

Rozbudowa parku handlowego podzielona jest na kilka etapów. Powierzchnie gotowe i w budowie są wynajmowane przez takich najemców jak Omnipack, Logoplaste, Magma, Fiege, Faurecia czy Borne. Inwestor zakupił ostatnio działki, które pozwolą na przygotowanie nowoczesnej infrastruktury dla rosnących potrzeb obecnych najemców oraz pozyskanie kolejnych.

Chodzi najprawdopodobniej o działki położone tuż obok obecnej inwestycji firmy oznaczone nr ewidencyjnymi 237/18 i 237/23 o łącznej powierzchni 5,6315 ha, które w lipcu były do nabycia w przetargu organizowanym przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła brutto 5.679.930,90 zł.

– Gorzów, to miasto, które na przestrzeni lat, w wyniku przemian historycznych i gospodarczych, przeżywało wzloty i upadki, wielokrotnie udowadniając swoją przedsiębiorczość i gotowość do rozwoju. Jestem przekonany, że umiejętność przekształcenia się z ośrodka przemysłu ciężkiego i wykorzystania szans, które niesie ze sobą rozwój nowoczesnego biznesu, to w dużej mierze zasługa jego mieszkańców, tworzących wspólnotę ludzi z inicjatywą i energią do działania. Dzisiejszy Gorzów wykorzystuje swoje świetne położenie, infrastrukturę drogową i coraz mocniej zaznacza swoją obecność na logistyczno-magazynowej mapie Polski. Dobitnie udowadnia, że ma wiele do zaoferowania – mówi Michał Białas, Country Head Accolade Polska.

Kompleks położony jest 8 kilometrów od centrum miasta i oferuje doskonałą lokalizację blisko granicy z Niemcami, co stanowi duży potencjał dla przedsiębiorców przenoszących swoje centra logistyczne i lekką produkcję do regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przyjazne warunki życia mieszkańców oraz infrastruktura miejska sprawiają, że lokalizacja ta jest również atrakcyjna dla wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

– Rozszerzenie naszej działalności w Gorzowie jest kluczowym elementem strategicznego rozwoju wzdłuż zachodniej granicy, gdzie jesteśmy obecni również w Goleniowie, Szczecinie, Zielonej Górze i Legnicy. W naszych oczach Gorzów Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem magazynowo-logistycznym, który czerpie korzyści również z położenia w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – jednej z najszybciej rozwijających się stref ekonomicznych w Polsce – dodał Michał Białas.

Wszystkie nowe projekty Accolade w Gorzowie aspirują do wysokiego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie „Excellent” i posiadają szereg rozwiązań skoncentrowanych na zaawansowanych ekologicznych, wysokooszczędnych systemach energetycznych i doskonałej gospodarce wodnej. Accolade dąży również do wzbogacenia otoczenia parku, w tym przypadku poprzez zagospodarowanie terenu z drzewami, krzewami i łąkami kwiatowymi, a także zapewnienia pracownikom dodatkowych udogodnień, takich jak stacje ładowania rowerów i pojazdów elektrycznych czy zielona architektura obiektu.

Przeczytaj też:
Kolejne 54 tys. mkw. powierzchni magazynowej już w 2022 roku!
Panattoni rozbudowuje park logistyczny przy Szczecińskiej

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

3 KOMENTARZE

3 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
tom
tom
2 lat temu

Dałoby rade zrobic mala fotorelacje z dotychczasowych inwestycji Accolade w strefie?

Redakcja_GORZOW_NEWS
Odpowiedź do  tom
2 lat temu

W gorzowskiej podstrefie?

tom
tom
Odpowiedź do  Redakcja_GORZOW_NEWS
2 lat temu

tak, w gorzowskiej podstrefie. Chyba maja juz dwa budynki o ile sie nie myle 🙂

3
0
Zostaw komentarz!x