― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieOd roku trwają prace w poszpitalnych budynkach przy Warszawskiej. Co zrobiono? (zdjęcia)

Od roku trwają prace w poszpitalnych budynkach przy Warszawskiej. Co zrobiono? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

W listopadzie 2022 roku ruszyły prace związane z przystosowaniem poszpitalnych budynków przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Co udało się wykonać przez ten rok i czy inwestycja będzie miała opóźnienie przez zły stan techniczny stropów?

– W budynku przyszłego internatu, na ukończeniu są już prace związane z wymianą i wzmocnieniem stropów pomiędzy piętrami. W około 60 proc. gotowe są także nowe warstwy posadzkowe (warstwa izolacyjna ze styropianu i wylewka cementowa). Trwa montaż okien, a w piwnicy budynku ukończono roboty (murowe), pod aranżację kuchni oraz zaplecza kuchennego. Wykonywane są też instalacje podtynkowe (elektryczna, niskoprądowa), piony kanalizacji sanitarnej oraz wentylacji. Trwają prace instalacyjne. Elewacja budynku została umyta i oczyszczona, uzupełniane są ubytki z cegieł, widoczne są już nowe fugi. W większości zakończono również prace związane z odtworzeniem tynku, w nawiązaniu do historycznego koloru oraz kształtu. Ruszyły prace związane z ociepleniem połaci dachowych, tzw. poddasza nieużytkowego – informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Coraz bardziej zmienia się także budynek przyszłej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W 80 proc. wymieniono oraz wzmocniono stropy, pomiędzy piętrami budynku. Nowe warstwy posadzkowe gotowe są w około 60 proc., a stolarka okienna zamontowana jest na poziomie 70 proc. Na ukończeniu są również roboty związane z elewacją budynku. Trwają prace instalacyjne (instalacje podtynkowe, kanalizacji sanitarnej, montaż pionów wentylacyjnych). W piwnicy budynku rozpoczęto wykonywanie tynków renowacyjnych.

Będzie opóźnienie?

Wcześniej w trakcie realizacji robót rozbiórkowych okazało się, że część stropów jest w złym stanie technicznym, z uwagi na niespełnienie warunków nośności oraz bezpieczeństwa pożarowego. Konieczne było opracowanie projektów ich wymiany lub wzmocnień. Po odkryciu warstw posadzki i ujawnieniu zawilgoconych fundamentów z licznymi ubytkami, zdecydowano o konieczności ich wzmocnienia poprzez podbijanie.

Dodatkowe roboty, z uwagi na pracochłonność, mogą spowodować przedłużenie terminu umownego (pierwotnie koniec 2024 roku). Obecnie trwają prace nad aktualizacją harmonogramu przez wykonawcę robót.

O inwestycji informowaliśmy już na łamach serwisu. W tekstach znajdziecie wiele ciekawych materiałów wraz z wizualizacjami:
Jak idą prace w budynkach internatu dla CEZiB i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej? (zdjęcia)
Postępy w pracach na obiektach poszpitalnych przy Warszawskiej (zdjęcia)
Co słychać na placu budowy w byłym szpitalu zakaźnym? (zdjęcia)
Przebudowa poszpitalnych budynków pod internet i poradnie trwa od miesiąca! Jak postępy? (zdjęcia)
Internet dla CEZiB i poradnie ostatecznie wykona GOTECH
Umowa na przebudowę poszpitalnych budynków na potrzeby internatu i poradni podpisana
Były szpital zakaźny za ponad 42 mln zł zostanie jednak przebudowany!
Przetarg na internat CEZiB: Dwa tygodnie na nowe oferty
Przetarg unieważniony. Co z przebudową kolejnych poszpitalnych budynków?
Jedna firma chce przebudować poszpitalne budynki. Brakuje jednak sporej kwoty!
Były szpital zakaźny: Mamy projekt elewacji! Jak wyglądają obecnie wnętrza budynku? (projekt, zdjęcia)
Jeszcze w maju przetarg na internat dla CEZiB i nową siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x