― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieUmowa na przebudowę poszpitalnych budynków na potrzeby internatu i poradni podpisana

Umowa na przebudowę poszpitalnych budynków na potrzeby internatu i poradni podpisana

― REKLAMA ―spot_img

Ponad 42 mln złotych będzie kosztowała budowa internatu oraz nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Centrum Doradztwa Zawodowego. Inwestycję zrealizuje gorzowska firma GOTECH, która wygrała przetarg. Jego rozstrzygnięcie było możliwe dzięki zwiększeniu o 11,5 mln złotych puli środków przeznaczonych na to zadanie.

Budynek poszpitalny przy ul. Warszawskiej zostanie dostosowany do potrzeb internatu dla 83 uczniów.

– Budowa internatu pozwoli nam całkowicie się uniezależnić. Nie będzie już też konieczności szukania dodatkowych miejsc dla uczniów – skomentowała Małgorzata Domagała, wiceprezydent ds. społecznych.

– W ramach inwestycji powstanie stołówka dla niemal 50 osób, z zapleczem kuchennym. W budynku będą dwie klatki schodowe i jedna dodatkowa, prowadząca wyłącznie na kondygnację pierwszego piętra. Będzie też recepcja. Główne wejście do internatu zostanie zlokalizowane od strony południowej. Prace budowlano-montażowe będą polegały m.in. na wymianie okien, rozbiórce części ścian działowych, wzmocnieniu stropów lub ich wymianie, montażu windy. Powstaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, zrealizowane zostaną prace wykończeniowe. Wymieniony zostanie dach, remontu doczeka się również elewacja. Kompleksowo wyposażone zostanie pomieszczenie kuchenne, łazienki i toalety. Powstaną m.in. nowe instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne oraz monitoring – wyliczał Dariusz Mleczak, prezes spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

– Nowy internat to inwestycja w rozwój, w przyszłość naszego miasta. Wiele ułatwi – zwłaszcza uczniom, którzy dojeżdżają, by uczyć się w Gorzowie. Ci uczniowie, to dla nas ogromny kapitał, dlatego tak ważny jest rozwój oferty edukacyjnej oraz oświatowej infrastruktury. Przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do kompleksu przy ulicy Warszawskiej, też wiele zmieni na plus. Raz – warunki pomocy, wsparcia uczniów będą nieporównywalne – dwa – pomieszczenia, które aktualnie są wykorzystywane na ten cel przy ul. Czereśniowej (w internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących) będzie można w przyszłości przekształcić w kolejne miejsca pobytu dla uczniów – skomentował Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Do kompleksu budynków, przy ul. Warszawskiej, przeniesiona zostanie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z ul. Czereśniowej. Na ten cel przebudowana zostanie część budynku dydaktyczno – administracyjnego „D” oraz przylegająca do niego piwnica budynku „C”, w której powstaną pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe oraz archiwa. Wyższe kondygnacje zostaną przeznaczone na sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe. W budynku dostępna będzie winda osobowo-towarowa.

Prace remontowe rozpoczną się od wyburzenia części starych ścian działowych oraz postawienia nowych. Wykonane zostaną otwory w ścianach konstrukcyjnych. Zamontowane zostaną nowe okna i drzwi. Konieczne będzie wzmocnienie konstrukcji poddasza. W budynku pojawią się nowe tynki, posadzki, podwieszane sufity, instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, centralnego ogrzewania i ciepłej wody, instalacje elektryczne.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 28,9 mln złotych.

– Bardzo się cieszę, że możemy realizować to zadanie w naszym mieście. Jesteśmy lokalną firmą i realizowanie wszelkiego rodzaju zadań na terenie miasta ma dla nas bardzo duże znaczenie. To, z jednej strony, kwestia dzieła budowlanego, a z drugiej duża odpowiedzialność i swego rodzaju presja, bo przecież budujemy dla naszego miasta – powiedział Mariusz Batura, prezes GOTECH Sp. z o.o.

Wykonawca, zgodnie z umową, ma 24 miesiące na wykonanie prac. Oznacza to, że oba budynki powinny być gotowe na koniec 2024 roku, zatem dla uczniów byłyby dostępne od roku szkolnego 2025/2026.

Przeczytaj też:
Internet dla CEZiB i poradnie ostatecznie wykona GOTECH
Były szpital zakaźny za ponad 42 mln zł zostanie jednak przebudowany!
Przetarg na internat CEZiB: Dwa tygodnie na nowe oferty
Przetarg unieważniony. Co z przebudową kolejnych poszpitalnych budynków?
Jedna firma chce przebudować poszpitalne budynki. Brakuje jednak sporej kwoty!
Były szpital zakaźny: Mamy projekt elewacji! Jak wyglądają obecnie wnętrza budynku? (projekt, zdjęcia)
Jeszcze w maju przetarg na internat dla CEZiB i nową siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x