― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePrzetarg unieważniony. Co z przebudową kolejnych poszpitalnych budynków?

Przetarg unieważniony. Co z przebudową kolejnych poszpitalnych budynków?

― REKLAMA ―spot_img

Przypomnijmy, w maju Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na realizację dwóch inwestycji w poszpitalnych budynkach przy ul. Warszawskiej i Teatralnej. Powstać tu ma internat dla 83 uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu oraz nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W przetargu wzięła udział tylko jedna firma. Wysokość kwoty za jaką firma chciała prowadzić prace rażąco różniła się od tej zaplanowanej na oba zadania i ostatecznie przetarg został unieważniony.

W postępowaniu przetargowym wpłynęła jedna oferta firmy GOTECH z Gorzowa na kwotę 46 mln 968 tys. zł. Miasto planowało wydać 33 mln 995 tys. zł. Oznaczało, to że trzeba byłoby znaleźć brakujące 13 mln zł, żeby przetarg rozstrzygnąć.
– Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie zwróciła się z pytaniem do miasta o możliwość zwiększenia środków finansowych na powyższe zadanie celem wyboru wykonawcy robót budowlanych – mówiła nam w czerwcu Ewa Iwańska, dyrektor Biura Zarządu.

Ostatecznie postanowiono przetarg unieważnić. Teraz miejscy urzędnicy zastanowią się, co zrobić, aby w kolejnym przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Zakres prac może zostanie lekko zmniejszony, być może jakieś dodatkowe środki znajdą się w budżecie. Albo zwyczajnie do przetargu stanie więcej firm świadomych, że miasto tak dużych środków nie przekaże na realizację tej inwestycji.

Jakie prace są do wykonania?

Budynek poszpitalny przy ul. Warszawskiej, w którym do 2007 roku mieścił się oddział zakaźny ma zostać w całości dostosowany dla potrzeb internatu. Główną funkcję obiektu rozplanowano na kondygnacjach od parteru do poddasza. Oprócz pokojów gościnnych powstać ma tu sala restauracyjna z zapleczem kuchennym (w przestrzeni piwnicy), mogąca pomieścić niemal 50 osób. Główne wejście do budynku ma zostać zlokalizowane od strony południowej poprzez istniejące schody zewnętrzne (planowana przebudowa). Wejście od strony ul. Warszawskiej zostanie zamknięte i nie będzie użytkowane. W strefie wejściowej wygospodarowano niewielką recepcję.

Z kolei od strony skrzyżowania ul. Szpitalnej z Teatralną powstać ma Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Centrum Doradztwa Zawodowego. Na ten cel przebudowana zostać ma część budynku dydaktyczno-administracyjnego „D” oraz przylegająca do niego piwnica budynku „C”, w której powstać mają pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe oraz archiwa. Wyższe kondygnacje zostaną przeznaczone na sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe. Układ komunikacyjny budynku z wewnętrznym korytarzem, pozostanie bez zmian. Wszystkie kondygnacje obsługiwane będą przez dźwig osobowo-towarowy.

Więcej o planowej inwestycji przeczytasz w naszych tekstach:
Jedna firma chce przebudować poszpitalne budynki. Brakuje jednak sporej kwoty!
Były szpital zakaźny: Mamy projekt elewacji! Jak wyglądają obecnie wnętrza budynku? (projekt, zdjęcia)
Jeszcze w maju przetarg na internat dla CEZiB i nową siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x