― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieInternet dla CEZiB i poradnie ostatecznie wykona GOTECH

Internet dla CEZiB i poradnie ostatecznie wykona GOTECH

― REKLAMA ―spot_img

Firma GOTECH z Gorzowa wygrała przetarg na budowę internatu i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Centrum Doradztwa Zawodowego przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Zadanie zostanie zrealizowane za kwotę ponad 42 mln złotych. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w listopadzie.

Firma GOTECH jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym. Kwota wykonawcy przekraczała wysokość środków przeznaczonych na wykonanie zadania. Miasto oraz Rada Miasta zdecydowali o zwiększeniu środków na to zadanie o ponad 11 mln złotych, dzięki czemu możliwa jest jego realizacja.

Budynek poszpitalny przy ul. Warszawskiej zostanie w całości dostosowany do potrzeb internatu. Główną funkcję obiektu rozplanowano na kondygnacjach od parteru do poddasza. Oprócz pokojów gościnnych powstanie sala restauracyjna z zapleczem kuchennym mogąca pomieścić niemal 50 osób. Główne wejście do budynku zostanie zlokalizowane od strony południowej poprzez istniejące schody zewnętrzne. Wejście od strony ul. Warszawskiej zostanie zamknięte i nie będzie użytkowane. W strefie wejściowej wygospodarowano niewielką recepcję.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę części ścian, renowację i wymianę okien, wzmocnienie stropów lub ich wymianę. W piwnicy budynku obniżone zostaną posadzki, być może trzeba będzie wzmocnić konstrukcję fundamentów. Wybudowane zostaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, wzmocniona zostanie konstrukcja dachu wraz z wymianą pokrycia dachu, a elewacja poddana będzie renowacji. W środku budynku zaplanowano także prace wykończeniowe i częściowe wyposażenie pomieszczeń.

Inwestycja jest dofinansowana z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na kwotę 28,9 mln złotych.

Przeczytaj też:
Były szpital zakaźny za ponad 42 mln zł zostanie jednak przebudowany!
Przetarg na internat CEZiB: Dwa tygodnie na nowe oferty
Przetarg unieważniony. Co z przebudową kolejnych poszpitalnych budynków?
Jedna firma chce przebudować poszpitalne budynki. Brakuje jednak sporej kwoty!
Były szpital zakaźny: Mamy projekt elewacji! Jak wyglądają obecnie wnętrza budynku? (projekt, zdjęcia)
Jeszcze w maju przetarg na internat dla CEZiB i nową siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x