― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieStadion lekkoatletyczny już z wyznaczonymi torami! Zagrają tu piłkarze Warty? (zdjęcia)

Stadion lekkoatletyczny już z wyznaczonymi torami! Zagrają tu piłkarze Warty? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Dobiega końca budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. W ostatnich dniach byliśmy świadkami malowania linii oddzielających tory na bieżni. Po ich wymalowaniu stadion nabiera kolorytów. Inwestycja ma być ukończona tuż przed wakacjami. Na 30 czerwca zaplanowano odbiory. Czy swoje mecze na nowym obiekcie będą mogli rozgrywać piłkarze Warty, dla których stadion przed remontem był domem? Okazuje się, że przy odpowiednim zabezpieczeniu bieżni będzie taka możliwość.

Pod koniec kwietnia po kilku miesiącach zamknięcia uruchomiono ponownie ścieżkę pieszą i rowerową tuż nad Kłodawką pomiędzy głównym i treningowym stadionem lekkoatletycznym. W trakcie gdy ścieżka była zamknięta wybudowano nowy mostek łączący oba stadiony, co umożliwia swobodne poruszanie się między obiektami (widoczny na zdjęciach).

Gorzowski stadion lekkoatletyczny, to ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna, rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, taka sama skocznia jednościeżkowa i dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. Wewnątrz bieżni znajdują się dwie rzutnie do rzutów oszczepem, dwie do pchnięcia kulą, a także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką.

O możliwość rozgrywania swoich domowych spotkań na obiekcie przy ul. Krasińskiego od samego początku dopytują władze Warty Gorzów, dla których obiekt przed remontem był głównym stadionem. Dziś swoje mecze ligowe rozgrywają na boisku przy ul. Olimpijskiej.

Jeszcze jakiś czas temu usłyszeć można było w gorzowskim magistracie, że takiej możliwości nie będzie. Dziś okazuje się, że pod pewnymi warunkami powinno, to być możliwe. – Patrząc na to, jak wygląda stadion od strony infrastruktury, to spełnia spore wymogi widowiska piłkarskiego. Zamontowane wysokie maszty z oświetleniem, które co prawda nie daje właściwej mocy, która pozwoliłaby oświetlić płytę piłkarską na mecz. Oświetlenie było bowiem projektowane pod zawody lekkoatletyczne. Gwarantem korzystania z boiska przez piłkarzy musi być pewność, że piłkarze nie będą wybiegali na nawierzchnię tartanową. Nawierzchnię można przykryć. Jednak do tego potrzebna jest odpowiednia plandeka. Jeśli Warta taką plandekę, by zakupiła, to myślę, że nie byłoby przeszkody, by rozgrywał na obiekcie swoje mecze – mówił na antenie radia Gorzów dyrektor wydziału sportu w Urzędzie Miasta Piotr Guszpit.

My ze swojej strony trochę pomarudzimy… Bo… 1. Czy nie można było przy planowaniu inwestycji wziąć pod uwagę odpowiednio mocne oświetlenie, aby można było nim doświetlić płytę boiska w taki sposób, aby mecze piłkarskie mogły tu być rozgrywane po zmroku? Tym bardziej, że od samego początku boisko piłkarskie było planowane na środku obiektu. 2. Stawianie sprawy, że jeśli Warta Gorzów za swoje pieniądze kupi plandekę, to będzie miała szansę rozgrywać mecze na tym obiekcie wydaje się być całkowicie niesprawiedliwe… Czy przykładowo Stal Gorzów za własne pieniądze co rok, czy dwa dokonuje wszystkich inwestycji na stadionie przy ul. Śląskiej? Czy jednak co chwilę spore środki wykłada Ośrodek Sportu i Rekreacji?

Odbiory stadionu mają rozpocząć się 30 czerwca. Jeśli wszystko będzie gotowe, to pierwsze zawodny zostaną tu rozegrane jeszcze w tym roku. Oby i piłkarze mogli wybiec na murawę nowego obiektu także jeszcze w 2022 roku!

Zdjęcia:


O budowanym stadionie lekkoatletycznym piszemy tutaj:
Ścieżka między stadionami lekkoatletycznymi ponownie otwarta!
Stadion lekkoatletyczny: Rozpoczęto wylewanie ostatniej warstwy nawierzchni bieżni!
Stadion lekkoatletyczny miał być gotowy w marcu! Będzie przed wakacjami! (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny już z oświetleniem! Zabieramy Was na fotograficzną wycieczkę! (zdjęcia)
Budowa stadionu lekkoatletycznego bez opóźnień. Będą dodatkowe inwestycje (zdjęcia)
Na stadionie lekkoatletycznym powstają trybuny (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny rośnie w oczach! (zdjęcia)
Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego przyznali milion złoty na trybuny stadionu lekkoatletycznego
Mija kolejny miesiąc. Jakie zmiany na placu budowy stadionu lekkoatletycznego? (zdjęcia)
Co dzieje się na budowie stadionu lekkoatletycznego? Sprawdzamy! (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny w budowie. Jak postępy prac? (zdjęcia)

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x