spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieStadion lekkoatletyczny: Rozpoczęto wylewanie ostatniej warstwy nawierzchni bieżni!

Stadion lekkoatletyczny: Rozpoczęto wylewanie ostatniej warstwy nawierzchni bieżni!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Po 15 miesiącach od momentu rozpoczęcia budowy nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego doczekaliśmy momentu, gdy wylewana jest ostatnia – charakterystyczna, bo niebieska warstwa nawierzchni bieżni głównego obiektu.

Według początkowych założeń cała inwestycja miała być już gotowa. Prace miały się bowiem zakończyć do 18 marca. Tak się jednak nie stało głównie ze względu na złe warunki atmosferyczne. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie prac o kolejne trzy miesiące. Te mają się zakończyć tuż przed wakacjami.

Pogoda w ostatnich tygodniach sprzyja wykonawcy. Tym samym prace przyspieszyły na tyle, że wczoraj przystąpiono do wylewania ostatniej warstwy nawierzchni bieżni głównego obiektu. Bieżnia będzie koloru niebieskiego – co widać już na zdjęciu.

Co powstaje w ramach budowanego stadionu?

Na głównym obiekcie będzie ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna, rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, taka sama skocznia jednościeżkowa i dwie skocznie do skoku wzwyż. Stadion zostanie wyposażony w dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. Wewnątrz bieżni będą dwie rzutnie do rzutów oszczepem, dwie do pchnięcia kulą, a także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką.

Większość, bo ponad 80 procent wszystkich prac zostało już wykonane. Jeszcze w ubiegłym roku na stadionie zamontowano oświetlenie. Obecnie prace prowadzone są także przy nowym połączeniu głównego stadionu z treningowym (tym zlokalizowanym bliżej ul. Wyszyńskiego). Zdemontowany został stary łukowy mostek łączący wcześniej oba stadiony. Teren w tym miejscu zostanie podniesiony. Pozwoli to na montaż nowego płaskiego i szerszego mostku, który umożliwi swobodne poruszanie się, a także przewiezienie różnych elementów między stadionami.

Szerszy zakres prac

Miastu udało się pozyskać dodatkowe finansowanie i w związku z tym zakres inwestycji na obiekcie zostanie powiększony. W tym roku urzędnicy mają ogłosić przetarg na montaż hali namiotowej na stadionie treningowym, który zlokalizowany jest bliżej ul. Wyszyńskiego. Hala stanąć ma nad prostą startową i ma mieć wymiary 132 m długości i 8,10 m szerokości. Umożliwi ona przeprowadzenie treningów przez cały rok.

Za dodatkowe 5 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych wybudowane ma natomiast zostać zaplecze socjalne z odnową biologiczną pozwalające organizować w Gorzowie dużej rangi imprezy lekkoatletyczne.

Kiedy pierwsza sportowa rywalizacja?

Pierwsze zawody na nowym lekkoatletycznym obiekcie w Gorzowie mają zostać zorganizowane z w sierpniu z okazji jego otwarcia. W przyszłym roku na stadionie przy ul. Krasińskiego zaplanowano natomiast 99. Seniorskie Mistrzostwa Polski. Do Gorzowa zjadą najlepsi lekkoatleci z całej Polski. Zawody na żywo transmitować będzie telewizja TVP Sport, która przeprowadziła już nawet test oświetlenia na stadionie.

Inwestycję realizuje firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy. Miasto za stadion i boisko treningowe zapłaci blisko 18 mln zł.

O lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski przeczytasz tutaj:
Gorzów gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w 2023 roku!

O budowanym stadionie lekkoatletycznym piszemy tutaj:
Stadion lekkoatletyczny miał być gotowy w marcu! Będzie przed wakacjami! (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny już z oświetleniem! Zabieramy Was na fotograficzną wycieczkę! (zdjęcia)
Budowa stadionu lekkoatletycznego bez opóźnień. Będą dodatkowe inwestycje (zdjęcia)
Na stadionie lekkoatletycznym powstają trybuny (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny rośnie w oczach! (zdjęcia)
Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego przyznali milion złoty na trybuny stadionu lekkoatletycznego
Mija kolejny miesiąc. Jakie zmiany na placu budowy stadionu lekkoatletycznego? (zdjęcia)
Co dzieje się na budowie stadionu lekkoatletycznego? Sprawdzamy! (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny w budowie. Jak postępy prac? (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x