― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieStadion lekkoatletyczny rośnie w oczach! (zdjęcia)

Stadion lekkoatletyczny rośnie w oczach! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Prace przy budowie nowoczesnego obiektu trwają od początku roku! Po ośmiu miesiącach widać już dokładnie zarys bieżni. Można wręcz powiedzieć, że główne prace ziemne wreszcie się tu kończą!

Nie ma już śladu po boisku, gdzie wcześniej grali piłkarze Warty. Powstaje tu ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna. Zbudowany zostanie także rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, taka sama skocznia jednościeżkowa i dwie skocznie do skoku wzwyż. Stadion ma być też wyposażony w dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. Wewnątrz bieżni będą dwie rzutnie do rzutów oszczepem, dwie do pchnięcia kulą, a także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką.

Od ponad miesiąca trwają też prace na obecnym boisku lekkoatletycznym, które również zostanie wybudowane od nowa. Powstanie tu 120-metrowa bieżnia tartanowa na prostej, będą również rzutnie i skocznie. Służyć one będą do rozgrzewki zawodników.

Inwestycje realizuje firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy. Miasto za stadion i boisko treningowe zapłaci blisko 18 mln zł. Warto dodać, że Gorzów otrzymał na tą inwestycje 5,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Wszystkie prace mają zostać zakończone w marcu 2022 roku.

Aktualne zdjęcia:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x