― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieStadion lekkoatletyczny miał być gotowy w marcu! Będzie przed wakacjami! (zdjęcia)

Stadion lekkoatletyczny miał być gotowy w marcu! Będzie przed wakacjami! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Trzy miesiące opóźni się ukończenie budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. Powodem jest zła pogoda. Często padające deszcze nie pozwalają na dobre ułożenie nawierzchni tartanowej.

Gdy w listopadzie ubiegłego roku spacerowaliśmy po budowanym stadionie prace były prowadzone bardzo intensywnie na całym obiekcie. Później prace mocno spowolniały. Jak tłumaczy wykonawca. Wszystkiemu winna jest pogoda. Wcześniej kilka razy spadł śnieg. Teraz jest sporo opadów deszczu.

Stadion miał być gotowy do 18 marca, już jednak wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Wykonawca złożył już wniosek o wydłużenie terminu o trzy miesiące.

Przypomnijmy na głównym obiekcie powstaje ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna, rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, taka sama skocznia jednościeżkowa i dwie skocznie do skoku wzwyż. Stadion zostanie wyposażony w dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. Wewnątrz bieżni będą dwie rzutnie do rzutów oszczepem, dwie do pchnięcia kulą, a także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką.

Większość prac została już wykonana. Jeszcze w ubiegłym roku na stadionie zamontowano oświetlenie. Obecnie prace prowadzone są przy zamkniętej ścieżce wzdłuż Kłodawki. Zdemontowany został stary łukowy mostek łączący oba stadiony. Teren w tym miejscu zostanie podniesiony. Pozwoli to na montaż nowego płaskiego i szerszego mostku, który umożliwi swobodne poruszanie się, a także przewiezienie różnych elementów między stadionami.

Obok przystanku autobusowego przy al. ks. Andrzejewskiego wybudowano również schody umożliwiające dojście do głównego stadionu.

Miastu udało się pozyskać dodatkowe finansowanie i w związku z tym zakres inwestycji na obiekcie zostanie powiększony. W tym roku urzędnicy mają ogłosić przetarg na montaż hali namiotowej na stadionie treningowym, który zlokalizowany jest bliżej ul. Wyszyńskiego. Hala stanąć ma nad prostą startową i ma mieć wymiary 132 m długości i 8,10 m szerokości. Umożliwi ona przeprowadzenie treningów przez cały rok.

Za dodatkowe 5 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych wybudowane ma natomiast zostać zaplecze socjalne z odnową biologiczną pozwalające organizować w Gorzowie dużej rangi imprezy lekkoatletyczne.

Pierwsze zawody na nowym lekkoatletycznym obiekcie w Gorzowie mają zostać zorganizowane z w sierpniu z okazji jego otwarcia. W przyszłym roku na stadionie przy ul. Krasińskiego zaplanowano natomiast 99. Seniorskie Mistrzostwa Polski. Do Gorzowa zjadą najlepsi lekkoatleci z całej Polski. Zawody na żywo transmitować będzie telewizja TVP Sport, która przeprowadziła już nawet test oświetlenia na stadionie.

Inwestycję realizuje firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy. Miasto za stadion i boisko treningowe zapłaci blisko 18 mln zł.

O lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski przeczytasz tutaj:
Gorzów gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w 2023 roku!

O budowanym stadionie lekkoatletycznym piszemy tutaj:
Stadion lekkoatletyczny już z oświetleniem! Zabieramy Was na fotograficzną wycieczkę! (zdjęcia)
Budowa stadionu lekkoatletycznego bez opóźnień. Będą dodatkowe inwestycje (zdjęcia)
Na stadionie lekkoatletycznym powstają trybuny (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny rośnie w oczach! (zdjęcia)
Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego przyznali milion złoty na trybuny stadionu lekkoatletycznego
Mija kolejny miesiąc. Jakie zmiany na placu budowy stadionu lekkoatletycznego? (zdjęcia)
Co dzieje się na budowie stadionu lekkoatletycznego? Sprawdzamy! (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny w budowie. Jak postępy prac? (zdjęcia)

Aktualne zdjęcia:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x