― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieBudowa stadionu lekkoatletycznego bez opóźnień. Będą dodatkowe inwestycje (zdjęcia)

Budowa stadionu lekkoatletycznego bez opóźnień. Będą dodatkowe inwestycje (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Prace przy budowie stadionu trwają od początku roku i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ich zakończenie ma nastąpić w marcu 2022 roku. Miasto pozyskało dodatkowe środki w wysokości 5 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych za które wybuduje przy stadionie całe zaplecze socjalne z odnową biologiczną.

Inwestycję realizuje firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy. Miasto za stadion i boisko treningowe zapłaci blisko 18 mln zł. Warto dodać, że Gorzów otrzymał na tą inwestycję 5,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Powstaje tu ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna. Zbudowany zostanie także rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwukierunkowa dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku, taka sama skocznia jednościeżkowa i dwie skocznie do skoku wzwyż. Stadion ma być też wyposażony w dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce. Wewnątrz bieżni będą dwie rzutnie do rzutów oszczepem, dwie do pchnięcia kulą, a także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką. Piłkarze zyskają również boisko trawiaste.

Za dodatkowe 5 mln zł z z Programu Inwestycji Strategicznych miasto wybuduje zaplecze socjalne z odnową biologiczną pozwalające organizować w Gorzowie dużej rangi imprezy lekkoatletyczne.

Trwają też prace na obecnym boisku lekkoatletycznym zlokalizowanym tuż przy ul. Wyszyńskiego, które również zostanie wybudowane od nowa. Powstanie tu 120-metrowa bieżnia tartanowa na prostej, będą również rzutnie i skocznie. Służyć one będą do rozgrzewki zawodników.

Oba boiska połączy mostek na Kłodawce, który ułatwi poruszanie się po obiekcie osobom z niepełnosprawnościami. Miasto na ten cel pozyskało 261 tys. zł ze środków PFRON przy udziale Samorządu Województwa Lubuskiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

O inwestycji przeczytasz także tutaj:
Na stadionie lekkoatletycznym powstają trybuny (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny rośnie w oczach! (zdjęcia)
Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego przyznali milion złoty na trybuny stadionu lekkoatletycznego
Mija kolejny miesiąc. Jakie zmiany na placu budowy stadionu lekkoatletycznego? (zdjęcia)
Co dzieje się na budowie stadionu lekkoatletycznego? Sprawdzamy! (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny w budowie. Jak postępy prac? (zdjęcia)

Aktualne zdjęcia:

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x