21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Śmieci ma wywozić Komunalnik. Jest jednak odwołanie! Będzie drożej?

REKLAMAspot_img

Związek Celowy Gmin MG-6 wybrał najkorzystniejszą ofertę w trzech przetargach. Wszystkie wygrała firma Komunalnik. Już jednak wiadomo, że odwołanie złoży miejska spółka Inneko. W dwóch z trzech przetargów zajęła drugie miejsce (odbiór śmieci na terenie Gorzowa) i z wynikami przetargu się nie zgadza. Oznacz, to że nowa umowa nie wejdzie w życie z 1 czerwca, jak było to planowane.

Związek Celowy Gmin MG-6 dzieli obszar odbierania śmieci na trzy sektory: I to wszystkie gminy znajdujące się wokół Gorzowa, II sektor to północna część Gorzowa i sektor III to kawałek centrum i południowa część miasta. Obecnie z większej części centrum i na całym Zawarciu śmieci odbiera Inneko. Na pozostałym terenie miasta i w gminach Komunalnik.

Jeśli sprzeciw Inneko nie zostanie uwzględniony będzie to oznaczało potrzebę wymiany śmietników na Zawarciu i w części centrum.

Kwoty zaproponowane w przetargu przez firmy nie przekroczyły zaplanowanego na ten cel budżetu, co oznacza, że podwyżek cen za wywóz odpadów nie będzie.

Przeczytaj też:
Są oferty na wywóz odpadów! Nie będzie podwyżek?
Za śmieci od marca zapłacimy więcej? Jest przetarg!
Od lipca opłata za odpady wzrasta z 24 zł do aż 32 zł za każdą osobę!

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x