spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieZa śmieci od marca zapłacimy więcej? Jest przetarg!

Za śmieci od marca zapłacimy więcej? Jest przetarg!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Związek Celowy Gmin MG-6 ogłosił przetarg na odbiór odpadów z Gorzowa i pięciu ościennych gmin. Koperty z ofertami zostaną otwarte na początku stycznia. Obowiązująca umowa kończy się wraz z lutym. Będzie drożej?

Na zgłoszenia w przetargu Związek Celowy Gmin MG-6 czeka do 3 stycznia 2022 roku do godz. 10:00. Wtedy też poznamy wysokość ofert przesłanych przez firmy, które w przetargu wzięły udział. Otwarcie kopert może się jednak opóźnić jeśli, któraś z firm wniesie odwołanie od specyfikacji warunków zamówienia. Na to firmy mają jeszcze kilka dni.

Obecny przetarg jest drugim. Pierwszy ogłoszono jeszcze w lipcu. Jednak po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej, która zarzuciła związkowi zapisane w przetargu zbyt wysokie kary za zmieszanie przez odbiorce śmieci odpadów z różnych frakcji trzeba było postępowanie przetargowe unieważnić.

Warte podkreślenia jest, że złożone w lipcowym przetargu oferty na wywóz odpadów z gmin Lubiszyn, Kłodawa, Deszczno, Santok i Bogdaniec mieściły się w przedziale 41-50 mln zł. Związek na to zadanie zaplanował jednak tylko 38 mln zł. Jak to wyglądało w przypadku Gorzowa? Tutaj miasto podzielone jest na dwa sektory. W północnym MG-6 zaplanowało 42 mln zł. Najtańsza z ofert przekraczała tą kwotę o ponad pół miliona. Na wywóz odpadów z południowej części miasta przeznaczono blisko 46 mln zł. Jedna z firm złożyła ofertę z podobną kwotą.

Od lipca minęło jednak sporo czasu, inflacja galopuje. Ceny benzyny rosną. Oznaczać może to, że złożone tym razem oferty będą jeszcze wyższe. Rośnie też tzw. opłata marszałkowska, którą związek gmin płaci za składowanie śmieci na wysypisku. Od nowego roku za każdą tonę związek zapłaci 285,60 zł, czyli o ponad 9 zł więcej niż w tym roku.

Możemy się więc spodziewać, że podwyżka cen za wywóz śmieci jest bardzo prawdopodobna. Obecnie opłata wynosi 32 zł od osoby.

Przeczytaj też:
Od lipca opłata za odpady wzrasta z 24 zł do aż 32 zł za każdą osobę!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x