― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieSą oferty na wywóz odpadów! Nie będzie podwyżek?

Są oferty na wywóz odpadów! Nie będzie podwyżek?

― REKLAMA ―spot_img

W piątek, 14 stycznia minął termin składania ofert na wywóz odpadów komunalnych z terenu Związku Celowego Gmin MG-6. Jak się okazało są cztery oferty.

Zadanie wywozu podzielono na trzy mniejsze i tak śmieci z północnej części Gorzowa chcą wywozić trzy firmy: Komunalnik, Inneko i Eneris z partnerami. Najniższa oferta wynosi 40 mln zł, co oznacza, że jest o prawie 2,5 mln niższa od zaplanowanej w budżecie.

Z południowej części Gorzowa odpady chcą usuwać: Inneko, Eneris z partnerami oraz Komunalnik. Tu najtańsza oferta opiewa na nieco ponad 44 mln zł co również oznacza, że oferta ta mieści się w budżecie i jest niższa od planowanych wydatków o blisko 1,5 mln zł.

Natomiast z terenu gmin Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Bogdaniec i Santok odpady chcą wywozić: Inneko z partnerem Albarem, Eneris z Altwaterem, Komunalnik oraz Eko-Myśl z Trans-Kom. Najtańsza oferta opiewa na blisko 39,5 mln złotych i również jest mniejsza o ponad 1 mln zł od planowanych wydatków.

Poszczególne propozycje są aktualnie analizowane. Nowe umowy mają obowiązywać od 1 marca.

Jak wynika z ofert w budżecie na najbliższe trzy lata powinny zostać wolne środki. Pamiętać należy jednak również o tym, że wzrosła tzw. opłata marszałkowska, którą związek gmin płaci za składowanie śmieci na wysypisku. Od stycznia za każdą tonę związek zapłaci 285,60 zł, czyli o ponad 9 zł więcej niż w 2021 roku.

Przeczytaj też:
Za śmieci od marca zapłacimy więcej? Jest przetarg!
Od lipca opłata za odpady wzrasta z 24 zł do aż 32 zł za każdą osobę!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x