21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Elektrociepłownia bez węgla! Najpierw pięć dni bez ciepłej wody. O tym musisz pamiętać!

REKLAMAspot_img

Trwa budowa kotłowni szczytowo-rezerwowej w gorzowskiej elektrociepłowni. Inwestycja pozwoli na całkowite odejście od węgla. Kolejne prace budowlane wymagają odłączenia sieci ciepłowniczej. Przerwa w dostawach ciepłej wody użytkowej nastąpiła dziś i potrwać ma do piątku, tj. do 7 marca.

Budowa kotłowni szczytowo-rezerwowej to jedna z kluczowych inwestycji PGE Energia Ciepła. Pozwoli ona na całkowite wyłączenie z eksploatacji kotła węglowego. Prace mają zostać zakończone do końca bieżącego roku. Podstawowym paliwem będzie wówczas wysokometanowy gaz systemowy.

– Nasze prace przebiegają zgodnie z planem. Skończyliśmy budowę konstrukcji kotłowni. Obiekt jest zadaszony i ocieplony. Wykonawca inwestycji zamontował zbiornik wody zasilającej, stację redukcyjną pary i zakończył montaż rurociągów wyprowadzenia mocy grzewczej – mówi Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie.

Kolejnym etapem inwestycji jest podłączenie nowo wybudowanego obiektu do istniejących instalacji gorzowskiej elektrociepłowni. Aby było to możliwe, konieczne jest odłączenie sieci ciepłowniczej. Prace zostały zaplanowane w dniach 3-7 lipca tego roku.

– Niestety wiąże się to z przerwą w dostawie ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców Gorzowa. Zapewniamy jednak, że zrobimy wszystko, aby przerwa była jak najkrótsza, a nasi odbiorcy odczuli ją w jak najmniejszym stopniu – informuje dyrektor Dobrak.

Zakończone prace pozwolą na całkowite wyłączenie z eksploatacji kotła węglowego, który aktualnie pozostaje w rezerwie. Inwestycja wpłynie na poprawę efektywności wytwarzania gorzowskiej elektrociepłowni przy spełnieniu nawet najbardziej restrykcyjnych norm środowiskowych.

Wykonawcą inwestycji jest Bipromet S.A. z Katowic. Spółka zaprojektowała oraz wybuduje cały obiekt w formule „pod klucz”.

O TYM PAMIĘTAJ!

Korzystając obecnie z wody odkręcaj lub ustawiaj zawsze kurek tak, aby korzystać z obiegu zimnej wody! To bardzo ważne! Gdy odkręcisz lub ustawisz kurek na dotychczasową ciepłą wodę, to lecieć będzie również zimna woda, ale wówczas płynąć będzie ona przez wodomierz odpowiedzialny za zliczanie zużycia ciepłej wody i tak też za nią później zapłacisz!

Baseny i sauny na Słowiance zamknięte!

– Ze względu na przerwę w dostawie ciepłej wody w dniach 3-7 lipca 2023 roku baseny oraz kompleks saun będą nieczynne – informuje Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka.

Przeczytaj też:
Osiedle Sady: W ponad 900. mieszkaniach zostaną zlikwidowane termy do końca 2024 roku. Trwa podłączanie budynków do ccw (zdjęcia)
Ruszyła kolejna inwestycja w gorzowskiej elektrociepłowni
Sieć ciepłownicza w mieście szybko się rozrasta! Gdzie największe inwestycje w 2023 roku?

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje miejskie
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x