spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieścieSieć ciepłownicza w mieście szybko się rozrasta! Gdzie największe inwestycje w 2023...

Sieć ciepłownicza w mieście szybko się rozrasta! Gdzie największe inwestycje w 2023 roku?

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

PGE Energia Ciepła, podłącza nowych klientów oraz modernizuje i rozwija sieć ciepłowniczą w Gorzowie. W 2022 roku gorzowska elektrociepłownia zainwestowała w ten obszar działalności ok. 18 mln zł.

Sieć ciepłownicza w Gorzowie ma już ponad 136 km długości. Wraz z rozwojem miasta, PGE Energia Ciepła rozwija także swoją infrastrukturę, aby doprowadzić ciepło i ciepłą wodę do nowo powstających osiedli. Przykładem takiej inwestycji jest budowa 0,5 km odcinka w rejonie ul. Czeskiej oraz Węgierskiej, która kosztowała ok. 1,3 mln zł. Istotnym zrealizowanym projektem było także wybudowanie odcinka od ul. Wróblewskiego do ul. Wyszyńskiego, co pozwoliło zamknąć kolejny pierścień umożliwiający zasilanie osiedla Piaski z dwóch kierunków. Wpłynie to na bezpieczeństwo dostaw dla mieszkańców.

– Dzięki tym inwestycjom coraz więcej mieszkańców może być podłączonych do komfortowego i ekologicznego ciepła, płynącego bezpośrednio z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Nasze prace wpływają nie tylko na bezpieczeństwo dostaw, ale także na poprawę jakości powietrza w całym mieście – powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie.

Dodatkowo, w ciągu roku, prowadzone były regularne prace konserwacyjne i modernizacyjne, m.in. w rejonie ul. Kuratowskiej, Górczyńskiej i Popławskiego. Dzięki nim mieszkańcy nie będą musieli się martwić o niesprawności czy straty ciepła na przesyle. Sukcesywnie były likwidowane również lokalne kotłownie (Szczecińska, Małyszyńska, Głowackiego i Roosvelta) oraz grupowe węzły cieplne (Fredry i Dąbrowskiej). Zasilane z nich budynki zostały podłączone do wysokoparametrowej sieci ciepłowniczej. Nakłady inwestycyjne na te zadania przekroczyły 6 mln zł.

Modernizacja i budowa nowych odcinków sieci ciepłowniczej to proces ciągły. Każdego roku pracownicy PGE Energia Ciepła podejmują wyzwania, aby coraz więcej nowych mieszkańców mogło podłączyć się do sieci, a obecni odbiorcy mieli zapewnione nieprzerwane dostawy ciepła i ciepłej wody użytkowej. W 2023 roku spółka zaplanowała kolejne inwestycje. Do największych można zaliczyć budowę sieci cieplnej od ul. Dworcowej do Al. 11 Listopada, przy ul. Londyńskiej i Al. Luksemburskiej wraz z budową przepompowni, w rejonie ul. Kościuszki, Czereśniowej, 8-go Maja (w ramach likwidacji grupowego węzła cieplnego Czereśniowa) oraz budowę przyłącza cieplnego do budynków wielorodzinnych przy ul. Taśmowej i ul. Marii Juchacz.

Przeczytaj też:
Osiedle Sady rozkopane! Mieszkańcy doczekają się likwidacji term gazowych (zdjęcia)
To już pewne! Za ciepło zapłacimy dużo więcej!
PGE Energia Ciepła: 30 tys. zł. dla GCPR

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x