spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieKiedy powstanie sala koncertowa MCK przy budynku po Przemysłówce? Znamy datę! Opóźnienie...

Kiedy powstanie sala koncertowa MCK przy budynku po Przemysłówce? Znamy datę! Opóźnienie gigantyczne! (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

To już pół roku opóźnienia przy przebudowie obiektów po byłej Przemysłówce w centrum miasta! Końca inwestycji jednak nie widać. Czytelnicy od miesięcy alarmują nas, że na placu budowy nie dzieje się nic, albo prawie nic… Sprawdziliśmy, czym spowodowany jest kolejny brak prac i na kiedy został przesunięty termin oddania biurowca i przede wszystkim sali koncertowej Miejskiego Centru Kultury.

W wyremontowanym wysokim budynku mają się mieścić biura Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Wydziału Spraw Społecznych, Wydziału Edukacji i Wydziału Kultury. Na pozostałe piętra przenieść ma się Miejskie Centrum Kultury. Niski budynek miał natomiast zostać przebudowany na potrzeby sali koncertowej dla MCK. Prace przy wysokim budynku do dziś nie zostały jednak ukończone. Niski natomiast miało zostać przebudowany, jednak… został w całości wyburzony. Wszystkiemu winni mają być architekci, którzy popełnili wiele błędów na etapie projektowania inwestycji. Miasto już kilka miesięcy temu zapowiedziało złożenie przeciwko nim sprawy w sądzie.

Przebudowa Przemysłówki na potrzeby Arsenału Kultury rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Inwestycja miała zostać ukończona w październiku 2022 roku. Gdy chwile przed upłynięciem terminu pytaliśmy w Urzędzie Miasta o nowy termin zakończenia usłyszeliśmy wówczas od Iwony Olek, zastępcy prezydenta Gorzowa.: – Prace konstrukcyjne wzmacniające stropy trwają i zostaną zakończone do końca 2022 roku. Realizacja tych prac, dotychczas przebiega zgodnie z planem. Nowy, planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2023 roku.

Od tej wypowiedzi minęło pół roku, a porównując zdjęcia z miejsca inwestycji trudno dopatrzyć się znaczących postępów w pracach. Co gorsze… Już dziś wiadomo, że zakładanego nowego terminu ukończenia budowy do końca 2023 roku nie uda się dotrzymać…

– Planowanie zakończenia prac jest przewidywane na koniec 2024 roku – powiedział nam w ubiegłym tygodniu Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Oznacza, to że inwestycja będzie miała przynajmniej 26 miesięcy opóźnienia!

Skąd aż takie problemy?

– Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, obecnie prace koncentrują się na wymianie gruntu przy klubokawiarni od strony południowej (ul. Wełniany Rynek). Prace nad budową sali koncertowej rozpoczną się wiosną br. W projekcie zmienił się sposób posadowienia budynku MCK, a to spowodowało konieczność zastosowania nowych rozwiązań konstrukcyjnych i architektonicznych. Czynności te miały wpływ na zmianę terminu zakończenia inwestycji. W dokumentacji zmieniono także sposób wentylacji mechanicznej oraz zastosowano nowocześniejsze rozwiązania w branży elektrycznej – wyjaśnia Ciepiela.

Inwestycja ma unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Miastu przyznano 9,4 mln zł. Cała przebudowa wraz z wcześniejszymi pracami i zakupem działki miała kosztować prawie 37 mln złotych. Dodatkowe prace projektowe i budowlane muszą jednak zwiększyć tą kwotę… O ile? Tego dziś nie wiadomo.

O tej inwestycji pisaliśmy już wielokrotnie:
Budynki po Przemysłówce: Od miesięcy przebudowa stoi! Sprawa trafi do sądu! (zdjęcia)
Przebudowa Przemysłówki miała właśnie się kończyć! Jest nowy termin! Poczekamy…
Co z przebudową Przemysłówki? Za dwa miesiące sala koncertowa MCK miała być gotowa…! (zdjęcia)
Czarne chmury nad Przemysłówką! Znamy przyczynę przestoju i ogromnego opóźnienia! (zdjęcia)
Budynek Przemysłówki z nową elewacją! Tak wygląda! Jak wyglądał na wizualizacjach? Oceńcie! (zdjęcia)
Remont Przemysłówki: Nie ma szans na dotrzymanie terminu! W tym roku MCK tu się nie przeniesie! (zdjęcia)
Przed wejściem do byłej Przemysłówki wycięto wszystkie drzewa! (zdjęcia)
Dolny budynek Przemysłówki w całości został zburzony! Tak to miało wyglądać? (zdjęcia)
Połowa elewacji Przemysłówki gotowa! Urzędnicy przeprowadzą się tu rok później! (zdjęcia)
Budynek Przemysłówki bez balkonów! (zdjęcia)
Trwa docieplanie Przemysłówki. Jak będzie wyglądał budynek? (zdjęcia)
Rozpoczyna się remont elewacji biurowca byłej Przemysłówki (zdjęcia)
Dolnej części Przemysłówki już prawie nie ma! (zdjęcia)
Trwa wyburzanie dolnej części Przemysłówki! Za rok ma tu być Miejskie Centrum Kultury! (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
rekin_z_warty
rekin_z_warty
1 rok temu

Całe przygotowanie i relizacja remontu przypomina filmy Barei. Koniec 2024? Niestety obstawiam późniejszy termin. Szkoda, że nie odkupiono drugiej części Arsenału a następnie zburzono całości. Za 37 mln można byłoby wybudować budynek niższy, ale atrakcyjny architektonicznie. Finalnie wyjdzie pewnie z 50 mln a efekt będzie mizerny.

1
0
Zostaw komentarz!x