― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieCzarne chmury nad Przemysłówką! Znamy przyczynę przestoju i ogromnego opóźnienia! (zdjęcia)

Czarne chmury nad Przemysłówką! Znamy przyczynę przestoju i ogromnego opóźnienia! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Już w kwietniu informowaliśmy na naszych łamach, że przebudowa byłych budynków po Przemysłówce w centrum miasta nie zostanie ukończona w terminie. W kolejnych miesiącach prace przy inwestycji praktycznie stanęły. W trakcie wcześniejszych prac remontowych i rozbiórkowych okazało się, że stan techniczny obu budynków jest gorszy od tego, co zakładała dokumentacja projektowa. A to oznacza wiele zmian i ogromne opóźnienia.

Remont biurowca przy ul. Wełniany Rynek trwa z przerwami od kilku lat. Miał się zakończyć do 31 października tego roku. Na pietrach od 4 do 7 zlokalizowane mają być Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, Wydział Spraw Społecznych, Wydział Edukacji i Wydział Kultury. Na pozostałych pietrach mieścić mają się między innymi biura Miejskiego Centrum Kultury. Prace przy przebudowie większości pięter zostały zakończone, podobnie jak pracy przy ocieplaniu budynku i wykonaniu nowej elewacji.

Dużo gorzej sytuacja wygląda z dwiema najniższymi kondygnacjami budynku biurowca i z niższym budynkiem, w którym w ostatnich latach mieścił się bank Pekao S.A., a także kaplica (odprawiane były tutaj msze podczas remontu katedry). Budynek miał zostać dostosowany do potrzeb sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury. Według wstępnych założeń wyburzone miało zostać jedynie zadaszenie budynku. Prace wyburzeniowe z miesiąca na miesiąc, jednak postępowały i jak się okazało w styczniu tego roku wykonawca ostatecznie wyburzył cały budynek… Pozostały jedynie fundamenty i część podpiwniczona.

W ostatnim czasie można wręcz było zaobserwować, jakby prace przy inwestycji zostały wstrzymane. Na placu budowy nie działo się bowiem nic lub prawie nic. Jak się okazuje przyczyną takiej sytuacji jest zły stan techniczny obu budynków, choć z niskiego niewiele już zostało…

– Prace rozbiórkowe prowadzone przez wykonawcę inwestycji pokazały, że stan techniczny budynku byłej Przemysłówki oraz budynku po banku był gorszy niż zakładała to dokumentacja projektowa – mówi nam Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

– To spowodowało konieczność wprowadzenia zmian do projektów wielu branż realizowanej inwestycji i zmianę terminów jej realizacji. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby usprawnić proces realizacji tej inwestycji i zapewnić prawidłowy przebieg prowadzenia prac budowlanych – dodaje Ciepiela.

Na tą chwilę trudno jest określić o ile przeciągnie się realizacja inwestycji, która miała być gotowa 31 października tego roku. Jednak już w tym momencie opóźnienia sięgają minimum pół roku.

Cała inwestycja wraz z wcześniejszymi pracami i zakupem działki pochłonie prawie 37 mln złotych. Nie wiadomo, czy i jakie dodatkowe koszty będzie trzeba ponieść w związku z gorszym stanem budynków. Inwestycję realizuje gorzowska firma GOTECH.

Zdjęcia:


Przeczytaj też:
Budynek Przemysłówki z nową elewacją! Tak wygląda! Jak wyglądał na wizualizacjach? Oceńcie! (zdjęcia)
Remont Przemysłówki: Nie ma szans na dotrzymanie terminu! W tym roku MCK tu się nie przeniesie! (zdjęcia)
Przed wejściem do byłej Przemysłówki wycięto wszystkie drzewa! (zdjęcia)
Dolny budynek Przemysłówki w całości został zburzony! Tak to miało wyglądać? (zdjęcia)
Połowa elewacji Przemysłówki gotowa! Urzędnicy przeprowadzą się tu rok później! (zdjęcia)
Budynek Przemysłówki bez balkonów! (zdjęcia)
Trwa docieplanie Przemysłówki. Jak będzie wyglądał budynek? (zdjęcia)
Rozpoczyna się remont elewacji biurowca byłej Przemysłówki (zdjęcia)
Dolnej części Przemysłówki już prawie nie ma! (zdjęcia)
Trwa wyburzanie dolnej części Przemysłówki! Za rok ma tu być Miejskie Centrum Kultury! (zdjęcia)

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Brick Casey
Brick Casey
1 rok temu

Za 20 lat remont gorzowskiej Przemysłówki stanie się case study nieudolności lokalnych władz. Najpierw jakieś konkursy na wizualizacje z kosmosu, prezentacje cudownych projektu, zapowiedzi czego to tam nie umieszczą po remoncię, a skończyło się jak zwykle. Zamiast wielkiej renowacji jest styropian, biała farba i sukcesywne wycofywanie się z zapowiedzi. Koniec końców budynek jest tak samo szpetny jak był, tylko teraz wydaliśmy już na niego publiczne pieniądze, szanse na faktyczną renowację spadły do zera, a końca obecnego „remontu” nie widać, wiemy tylko tyle, że będzie drożej, późiej i gorzej niż miało być. Ze wszystkich gorzowskich inwestycji ta jest zdecydowanie najbardziej „gorzowska”. Gorąco liczę, że ktoś to kiedyś opisze. Ze zdjęciami. Budynku i osób odpowiedzialnych.

1
0
Zostaw komentarz!x