spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieBudynki po Przemysłówce: Od miesięcy przebudowa stoi! Sprawa trafi do sądu! (zdjęcia)

Budynki po Przemysłówce: Od miesięcy przebudowa stoi! Sprawa trafi do sądu! (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

W październiku tego roku inwestycja miała być gotowa. W wyremontowanym wysokim budynku miały się mieścić biura Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Wydziału Spraw Społecznych, Wydziału Edukacji i Wydziału Kultury. Na pozostałe piętra przenieść miało się Miejskie Centrum Kultury. Niski budynek miał natomiast zostać przebudowany na potrzeby sali koncertowej dla MCK. Do dziś z wysokiego budynku nie można korzystać, a po niskim nie ma śladu… Wszystkiemu winni mają być architekci, którzy popełnili wiele błędów na etapie projektowania inwestycji. Miasto złoży przeciwko nim sprawę w sądzie. Kiedy uda się na poważnie wznowić prace i zakończyć inwestycję?

– Niestety zawalili architekci. W projektach są karygodne błędy, które spowodowały opóźnienie inwestycji. Musimy robić projekty zastępcze. Część dokumentacji jest robiona zupełnie od nowa – mówił na antenie Radia Zachód Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

– Budynek od początku został podzielony na dwa obiekty. Miały być one realizowane oddzielnie. Budynek wysoki dawno miał być ukończony i mieli w nim już pracować urzędnicy. Tak się jednak nie stało. Na części niskiej są jeszcze większe błędy. Tutaj zmieniamy projekt zupełnie. Budynek miał zostać przebudowany. Został jednak w całości wyburzony. Okazało się, że w projekcie nic się nie zgadza – dodał Wójcicki.

– Dobrze, że mamy przy tej inwestycji dużą lokalną firmę, z którą jesteśmy wstanie porozumieć się przy tak skopanym projekcie. Na etapie odbioru projektu nie jesteśmy wstanie zweryfikować poprawności samego projektu. Nikt nie dokonuje ponownej inwentaryzacji jeśli projektant ją wykonał. Jest to ewidentny błąd projektanta. My już takich błędów mamy dosyć i nie zamierzamy za nie płacić. Stąd sprawę skierujemy do sądu – zakończył Wójcicki.

Na łamach GORZÓW.NEWS już rok temu alarmowaliśmy w tekście – Dolny budynek Przemysłówki w całości został zburzony! Tak to miało wyglądać? (zdjęcia), że dolny budynek został wyburzony. Wtedy jednak ani wykonawca inwestycji, ani miejscy urzędnicy nie chcieli się wypowiadać.

Kiedy inwestycja może zostać ukończona?

– Prace konstrukcyjne wzmacniające stropy trwają i zostaną zakończone do końca 2022 roku. Realizacja tych prac, dotychczas przebiega zgodnie z planem. Nowy, planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2023 roku – mówiła nam w październiku Iwona Olek, zastępca prezydenta Gorzowa.

Jeśli więc udałoby się dokończyć inwestycję do końca nadchodzącego 2023 roku, to opóźnienie sięgnie 14 miesięcy. Czy tak się stanie? Gdy zaglądamy na plac budowy (zdjęcia poniżej) to zaczynamy wątpić i w ten termin…

Ile to wszystko będzie kosztowało?

Przebudowa Przemysłówki na potrzeby Arsenału Kultury trwa od kwietnia 2021 roku. Inwestycja ma unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Miastu przyznano 9,4 mln zł. Cała przebudowa wraz z wcześniejszymi pracami i zakupem działki miała kosztować prawie 37 mln złotych. Dodatkowe prace projektowe i budowlane muszą jednak zwiększyć tą kwotę o ile? Tego dziś nie wiadomo. Jednak o wszystko będziemy pytać i informować na naszych łamach.

O tej inwestycji pisaliśmy już wielokrotnie:
Przebudowa Przemysłówki miała właśnie się kończyć! Jest nowy termin! Poczekamy…
Co z przebudową Przemysłówki? Za dwa miesiące sala koncertowa MCK miała być gotowa…! (zdjęcia)
Czarne chmury nad Przemysłówką! Znamy przyczynę przestoju i ogromnego opóźnienia! (zdjęcia)
Budynek Przemysłówki z nową elewacją! Tak wygląda! Jak wyglądał na wizualizacjach? Oceńcie! (zdjęcia)
Remont Przemysłówki: Nie ma szans na dotrzymanie terminu! W tym roku MCK tu się nie przeniesie! (zdjęcia)
Przed wejściem do byłej Przemysłówki wycięto wszystkie drzewa! (zdjęcia)
Dolny budynek Przemysłówki w całości został zburzony! Tak to miało wyglądać? (zdjęcia)
Połowa elewacji Przemysłówki gotowa! Urzędnicy przeprowadzą się tu rok później! (zdjęcia)
Budynek Przemysłówki bez balkonów! (zdjęcia)
Trwa docieplanie Przemysłówki. Jak będzie wyglądał budynek? (zdjęcia)
Rozpoczyna się remont elewacji biurowca byłej Przemysłówki (zdjęcia)
Dolnej części Przemysłówki już prawie nie ma! (zdjęcia)
Trwa wyburzanie dolnej części Przemysłówki! Za rok ma tu być Miejskie Centrum Kultury! (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x