21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Budowa Gorzów Power Center ma ruszyć wiosną. Czy tak się stanie?

REKLAMAspot_img

Budowa parku handlowego, sklepu SELGROS, sklepu budowlano-ogrodniczego i stacji benzynowej na działkach przy ul. Walczaka miała ruszyć początkowo w 2020 roku. Otwarcie zapowiadano na 2021 rok. Później inwestor wielokrotnie daty rozpoczęcia i zakończenia budowy przekładał. W kwietniu na łamach GORZÓW.NEWS informowaliśmy, że nie masz szans na realizację inwestycji w kończącym się obecnie roku i tak też się stało. Krótko po tym tekście okazało się, że do projektu dołączyła firma Acteeum i wspólnie z Shopp.City S.A. zrealizuje park handlowy Gorzów Power Center. Rozpoczęcie prac zapowiedziano na II połowę 2022 roku, z kolei otwarcie obiektu planowano w II połowie 2023 roku. W kolejnych miesiącach zapadła cisza informacyjna. Aż do końcówki listopada, gdy do redakcji inwestorzy nadesłali kolejne wizualizacje obiektu i wymienili kolejny raz nazwy sklepów, które mają przy Walczaka zostać otwarte. Kolejny też raz podano nowe daty… Jak sytuacja wygląda przy projektach Power Center w Koszalinie i Ostródzie?

– Nasz gorzowski projekt Power Center nabrał już ogromnego rozpędu i z tym większa energią „wrzucamy wyższy bieg” w jego realizacji. Mając pozwolenie na budowę, zaplanowaliśmy harmonogram prac deweloperskich. Już niebawem – bo na wiosnę 2023 – ruszamy z budową, zaś otwarcie centrum planujemy na wiosnę 2024. Cieszymy się też bardzo z uznania i zaufania, jakim najemcy darzą nasze przedsięwzięcie. Po energicznym rozpoczęciu procesu komercjalizacji już teraz wiemy, że swoje przestronne sklepy otworzą tu takie marki jak Biedronka, Decathlon, Sinsay czy Martes Sport. Finalizujemy także ustalenia z innymi najemcami i już teraz wiemy, że oferta zakupowa naszego gorzowskiego centrum handlowego nie będzie miała sobie równych w okolicy – zapowiada w przesłanej informacji prasowej Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Jak wygląda realizacja Power Center w Koszalinie i Ostródzie?

W Koszalinie na łącznej powierzchni 38 tys. mkw. ma powstać szeroka gama sklepów i lokali usługowych różnorodnych marek. Znaleźć się ma tam największy w regionie hipermarket budowlany Leroy Merlin o powierzchni ok. 12 tys. mkw., supermarket Lidl o powierzchni ok. 2 tys. mkw., pełnowymiarowy i jedyny w regionie salon meblowy sieci Agata Meble o powierzchni ok. 10 tys. mkw. oraz 30 lokali handlowych w ramach Retail Parku. Inwestycja podobnie do tej w Gorzowie od kilku lat jest przekładana. Otwarcie planowano początkowo w pierwszym kwartale 2022 roku. W lipcu tego roku redakcje w Koszalinie otrzymały informację, że otwarcie nastąpi w połowie przyszłego roku. Na stronie inwestora obecnie widnieje data – IV kwartał 2023 roku.

– I co z tą budową? Nawet łopata jeszcze nie wbita. Karmią nas tylko wizualizacjami – czytamy komentarz pod jednym z tekstów na regionalnym portalu.

W Ostródzie w ramach centrum handlowego powstać ma wolnostojący hipermarket budowlany o powierzchni 9 tys. mkw., duży supermarket spożywczy, znane sklepy modowe, popularne sieci dyskontowe oraz lubiana sieć gastronomiczna z lokalem typu drive-thru. Dodatkowo, na terenie parku handlowego znaleźć się ma przestronny parking na ponad 700 pojazdów i dogodnie zlokalizowana stacja benzynowa oraz myjnia. Tu sytuacja wygląda bliźniaczo do koszalińskiej i gorzowskiej. Inwestycję wraz z wizualizacjami zapowiedziano już w styczniu 2021 roku. Ukończona miała zostać w pierwszej połowie 2022 roku. Choć inwestor pozwolenie na budowę otrzymał dopiero w marcu tego roku. Prace budowlane przy tym projekcie także się jeszcze nie rozpoczęły. Obecnia firma Acteeum zapowiada, że obiekt będzie gotowy w… IV kwartale 2023 roku.

Czy gorzowski obiekt powstanie? Czy daty rozpoczęcia i zakończenia prac zostaną wreszcie dotrzymane?

Firma Acteeum co chwilę informuje, że prowadzi komercjalizację wszystkich trzech planowanych Power Center i podpisuje umowy z nowymi najemcami. W przypadku gorzowskiej inwestycji wiemy, że do projektu dołączył Selgros, Decathlon, Biedronka, Martes Sport i Sinsay. Na wizualizacjach dojrzeć można także loga innych znanych marek. Jednak one się powtarzają i trudno stwierdzić, czy te konkretne marki też mają w planowanym obiekcie zostać otwarte. Wiele osób zastanawia się, czy inwestycja ostatecznie zostanie zrealizowana. Wygląda na to, że zbyt wiele zainwestowano już w zakup działek, aby inwestycja nie miała być realizowana. W dodatku inwestycja idealnie wpisuje się rosnący popyt rynku na świetnie zlokalizowane, nowoczesne parki handlowe. Czy obecna data rozpoczęcia i ukończenia inwestycji zostanie dotrzymana? Tutaj mamy już dużo więcej wątpliwości.

Gorzów Power Center – oczami inwestora

Gorzów Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w Gorzowie Wielkopolskim oraz otaczającym regionie. Kompleks powstanie na działce o pow. 8 ha, zlokalizowanej przy ulicy Walczaka, jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta. Umiejscowienie centrum handlowego zapewnia doskonałe skomunikowanie z centrum Gorzowa oraz regionem.

Gorzowskie Power Center na łącznej powierzchni 25 tys. mkw. GLA, zaoferuje wszystko, czego potrzebować będą klienci – od nowoczesnego i przestronnego supermarketu Biedronka o powierzchni 1.3 tys. mkw., przez szeroką gamę sklepów modowych jak np. Sinsay, marek sportowych jak. Decathlon czy Martes Sport, drogeryjnych, gospodarstwa domowego po salon elektroniki użytkowej. Gorzów Power Center obejmie ok. 800 miejsc parkingowych i infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach projektu znajdą się również strefy relaksu, rozrywki, gier i zabaw dla dzieci, gastronomii oraz wiele ciekawych rozwiązań małej architektury.

Gorzowski projekt posiada już prawomocne pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac budowlanych przy jego realizacji zaplanowano na wiosnę 2023 roku, natomiast otwarcie centrum handlowego planowane jest na wiosnę 2024 roku.

O inwestycji planowanej od lat przeczytasz także tutaj:
Kiedy ruszy budowa parku handlowego Gorzów Power Center?
Przy Walczaka ostatecznie ma powstać Gorzów Power Center! Pierwsze zakupy pod koniec 2023 roku!
Gorzów Power Center: Jakie marki pojawią się w nowym parku handlowym przy Walczaka?
Park handlowy widmo? W tym roku nie zrobimy zakupów w SHOPP.CITY!
SHOPP.CITY w części w 2022 roku! Prace mają ruszyć w ciągu najbliższych tygodni (zdjęcia, wizualizacje)
SHOPP.CITY przy Walczaka zgodnie z planem! (zdjęcia i wizualizacje)

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje handlowe

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Socz
Socz
9 miesięcy temu

Podobno niedawno rozpoczeli oczyszczanie dzialki pod budowe. Albo juz nawet zakonczyli ten etap.

1
0
Zostaw komentarz!x