― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweGorzów Power Center: Jakie marki pojawią się w nowym parku handlowym przy...

Gorzów Power Center: Jakie marki pojawią się w nowym parku handlowym przy Walczaka?

― REKLAMA ―spot_img

W piątek, jako pierwsi przeczytaliście na GORZÓW.NEWS o zmianach w projekcie parku handlowego, który ma powstać przy ul. Walczaka w Gorzowie. Właściciel działek przy drodze krajowej nr 22 pozyskał partnera – firmę Acteeum Group i razem zapowiedzieli, że największy park handlowy w mieście ma być gotowy przed końcem 2023 roku. Choć do otwarcia Gorzów Power Center (bo tak ostatecznie ma nazywać kompleks handlowy) zostało półtora roku, to postanowiliśmy sprawdzić, jakie sklepy mogą zostać tutaj otwarte.

W gorzowskim Power Center ma zostać otwartych 20 sklepów, sklep DIY (sklep z artykułami budowlanymi), stacja benzynowa i Selgros.

Zacznijmy od sklepu budowlanego. Tutaj znalezienie najemcy wydaje się najtrudniejsze, bo w Gorzowie działają już trzy wielkopowierzchniowe markety: Castorama, Leroy Merlin i OBI. Pewne jest, że żadna z tych sieci nie będzie zainteresowana otwarciem drugiego marketu. Którego z pozostałych dużych graczy mogą namówić właściciele Gorzów Power Center? Stawiamy, że jeśli rzeczywiście kolejny market budowlany zostanie w mieście otwarty to będzie, to jeden z dwójki Bricoman lub Jula. Pierwszy ma w Polsce dziewięć sklepów. Jeszcze kilka lat temu właściciele sieciówki zapowiadali, że będzie ich w naszym kraju kilkadziesiąt, a nawet sto. Bricoman Polska należy do międzynarodowej Groupe Adeo, która skupia w sieci także Leroy Merlin i tu może pojawić się jedyny problem. A mianowicie właściciele grupy mogą nie chcieć, aby oba markety w mieście wielkości Gorzowa dodatkowo między sobą konkurowały. To natomiast przemawia za możliwością uruchomienia pierwszego w województwie lubuskim szwedzkiego multimarketu Jula. Sieć mocno się rozwija. Tylko w tym roku zapowiedziała otwarcie kolejnych dwóch sklepów w Częstochowie i Lubinie (odpowiednio 17. i 18. marketu w Polsce).

Jakich marek możemy się spodziewać w samym parku handlowym? W ubiegłym roku miejscy urzędnicy zapowiadali, że Gorzowem interesują się Decathlon, TK Maxx, czy Hebe.

Zacznijmy od Hebe, którego właścicielem jest Jeronimo Martins Polska S.A., czyli właściciel Biedronki. Wejście i otwarcie w Gorzowie przynajmniej dwóch drogerii Hebe jest już przesądzone. Można śmiało stwierdzić, że jedna z nich powstanie w parku handlowym przy ul. Walczaka.

Podobnie wygląda sytuacja z TK Maxx, który jest zdecydowany otworzyć sklep w Gorzowie. Sieciówka jest w trakcie budowy w Sulechowie największego centrum dystrybucyjnego w Europie. Sieć mocno się rozwija i inwestuje w nowe lokalizacje. Gorzów jest na krótkiej liście miast powyżej 100 tys. mieszkańców gdzie sklepu TK Maxx jeszcze nie ma.

Czas na Decathlon? W ostatnim okresie francuska marka otwiera rocznie jeden nowy sklep w Polsce. Wiele wskazuje, że rok 2023 będzie rokiem, w którym gorzowianie mogą się wreszcie doczekać otwarcia marketu w Gorzowie. Tu sytuacja wygląda podobnie do TK Maxx, sieć po prostu jest już w większości dużych i średnich miast.

Jakie jeszcze marki powinny pojawić się w największym parku handlowym w regionie?

We wszystkich pozostałych przedsięwzięciach Acteeum swoje sklepy otwiera polska grupa modowa LPP. Możemy więc liczyć, że i w Gorzowie powstaną kolejne punkty House, Cropp i Sinsay. Wśród najemców nie powinno zabraknąć również dwóch sklepów należących do Grupy CCC. Pierwszy, to oczywiście sklep obuwniczy CCC, drugi to nowa sieć HalfPrice. W swojej ofercie ma odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki oraz wyposażenie i dodatki do domu w cenach obniżonych względem cen regularnych.

Kolejne marki, które powinny pojawić się w Gorzów Power Center, to dobrze już znane: Media Expert, Deichmann, 4F, TEDi, Pepco i Dealz.

Przeczytaj też:
Przy Walczaka ostatecznie ma powstać Gorzów Power Center! Pierwsze zakupy pod koniec 2023 roku!
Park handlowy widmo? W tym roku nie zrobimy zakupów w SHOPP.CITY!
SHOPP.CITY w części w 2022 roku! Prace mają ruszyć w ciągu najbliższych tygodni (zdjęcia, wizualizacje)
SHOPP.CITY przy Walczaka zgodnie z planem! (zdjęcia i wizualizacje)

5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x