spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handlowePrzy Walczaka ostatecznie ma powstać Gorzów Power Center! Pierwsze zakupy pod koniec...

Przy Walczaka ostatecznie ma powstać Gorzów Power Center! Pierwsze zakupy pod koniec 2023 roku!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Spółka SHOPP.CITY pozyskała partnera dla projektu parku handlowego w Gorzowie przy przebudowywanej aktualnie ul. Walczaka. Razem z Acteeum Group, międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych chce uruchomić w drugiej połowie 2023 roku park handlowy Gorzów Power Center. Inwestorzy pozwolenie na budowę mają od października 2021 roku. Pierwsze prace budowlane chcą rozpocząć w drugiej połowie obecnego roku. Cały obiekt ma być gotowy po roku od rozpoczęcia prac. Czy tym razem uda się dotrzymać terminów? Pewności nie ma. Jednak szanse na ostateczne powstanie obiektu mocno wzrosły.

Trzy tygodnie temu pisaliśmy na łamach GORZÓW.NEWS, że nie ma żadnych szans, aby park handlowy przy ul. Walczaka powstał w tym roku. Nasze informacje szybko się potwierdziły. Informowaliśmy również, że opóźnienia przy realizacji parków handlowych SHOPP.CITY S.A. ma w całej Polsce. I tak, jak można było się spodziewać, spółka nie rozpoczyna budowy parków handlowych zanim dla każdego z projektów nie znajdzie kluczowego partnera inwestycyjnego. Dla gorzowskiego projektu takiego znalazła i można uznać, że inwestycja powinna zostać zrealizowana. Bo o ile inne projekty realizowane przez Acteeum Group także często miały i mają poślizgi, to ostatecznie powstają!

– Nasz nowy projekt, gorzowskie Power Center, w którym odpowiedzialni jesteśmy za realizację retail parku, świetnie wpisuje się zarówno w potrzeby rynku jak i w nasze portfolio już otwartych jak i realizowanych aktualnie projektów w formacie Power Center. Dlatego też bardzo cieszymy się z możliwości realizacji go wspólnie z SHOPP.CITY S.A. i już teraz energicznie rozwijamy go zarówno w zakresie realizacji jak i komercjalizacji. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak nasze projekty w Andrychowie, Koszalinie czy Ostródzie, Gorzów Power Center będzie ogromnym sukcesem dla naszych najemców, inwestorów jak i mieszkańców miasta oraz regionu – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Group.

W samym projekcie parku handlowego nie zajdą praktycznie żadne zmiany. Gorzów Power Center ma być realizowany zgodnie z zaplanowanym przez SHOPP.CITY S.A. dużym rozmachem, ma to być centrum handlowe o charakterze regionalnym, jakiego nie ma dotąd w całym regionie. Wyjątkowość projektu wynika z jego imponującej skali ponad 20.000 mkw. GLA na działce o pow. niespełna 80.000 mkw., dużej liczby sklepów i różnorodności oferty zakupowej oraz doskonałej lokalizacji. Centrum handlowe zapewni klientom także około 800 miejsc parkingowych. Powstanie ono w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego niezależnie hipermarketu Selgros oraz stacji benzynowej jednej z wiodących marek.

– Gorzowskie Power Center to wspaniała możliwość rozszerzenia i umocnienia współpracy z naszymi najemcami, którzy dołączają także do innych naszych realizacji. Dzięki temu, gorzowski projekt już przyciągnął liczne grono znanych, popularnych i cenionych marek, w tym odzieżowych, obuwniczych, sportowych, dyskontowych oraz znaną sieć spożywczą, osiągając na półtora roku przed planowanym otwarciem wysoki poziom komercjalizacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować kolejne tak atrakcyjne centrum handlowe naszym najemcom – wyjaśnia Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Magnesem przyciągającym najemców do nowego centrum handlowego ma być jego lokalizacja bezpośrednio przy największych osiedlach mieszkaniowych w mieście oraz modernizowanej właśnie ulicy Walczaka, jednej z najważniejszych arterii Gorzowa, prowadzącej zarówno do centrum miasta, jak i stanowiącej główną trasę wylotową na północny wschód (DK22), która po modernizacji stanie się drogą czterojezdniową z rondami oraz trasą tramwaju miejskiego, zapewni doskonały dojazd samochodem, transportem publicznym oraz tramwajem, który po zakończeniu modernizacji będzie dojeżdżał bezpośrednio do planowanego gorzowskiego Power Center.

Acteeum Group jest w trakcie budowy parków handlowych Power Center w Koszalinie i Ostródzie. Wcześniej z sukcesem wybudowała Galerię Andrychów, Galerię Chełm, Galerię Wołomin, Galerię Tomaszów, Solaris Center w Opolu, czy Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu.

Przeczytaj też:
Park handlowy widmo? W tym roku nie zrobimy zakupów w SHOPP.CITY!
SHOPP.CITY w części w 2022 roku! Prace mają ruszyć w ciągu najbliższych tygodni (zdjęcia, wizualizacje)
SHOPP.CITY przy Walczaka zgodnie z planem! (zdjęcia i wizualizacje)

Wizualizacje parku handlowego przy ul. Walczaka:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x