― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaMagazynyPowstał mural na zbiorniku wodnym w strefie przemysłowej (film)

Powstał mural na zbiorniku wodnym w strefie przemysłowej (film)

― REKLAMA ―spot_img

To już czwarty mural, zdobiący przestrzenie przemysłowe w Polsce. Znajduje się na zbiorniku wodnym i jest dobrze widoczny z ulicy. Murale Accolade powstają w ramach Accolade Industrial Art.

– Koncepcja wizualna inspirowana jest rzeką Wartą. Przepływa przez Gorzów i jest doskonale rozpoznawalnym elementem lokalnego krajobrazu. Nasz projekt wykorzystuje obraz rzeki jako odwiecznego środka transportu i dystrybucji, a tym samym metaforycznie odnosi się do działalności firm wynajmujących powierzchnie na terenie parku tłumaczył Jakub Bitka.

Dzieło podkreśla ekologiczny związek między ludźmi i ich otoczeniem.

Wprowadzanie sztuki do przestrzeni przemysłowych jest misją programu Accolade Industrial Art i elementem strategii ESG Grupy.

– Widok falującej rzeki odzwierciedla współczesny pejzaż miejski położonego nad Wartą Gorzowa. A bardziej futurystyczna wizja miasta, którą wyobraża sobie dziecko, płynnie się z nim łączy. Wprowadza to element rzeczywistości psychologicznej dziecka. Mural będzie stanowił dla pracowników parku przemysłowego zaproszenie do relaksu i kontemplacji – dodaje Łukasz Chwałek.

Accolade obserwuje, jak dzieła sztuki malarstwa ściennego stają się ulubionym elementem wizualnym w przestrzeniach przemysłowych.

– Przyciągają wzrok najemców otrzymaliśmy wiele pozytywnych słów na ten temat. Cieszymy się, że realizujemy strategię ESG w tak namacalny sposób. Murale naprawdę pozytywnie wpływają na krajobraz wyjaśnia Małgorzata Więcko, dyrektor asset management w Accolade Poland.

W ramach Accolade Industrial Art, firma prowadzi również akcje edukacyjne dla młodzieży w miastach, w których działa.

– Tym razem uczniom z liceum plastycznego w Gorzowie pokazaliśmy, jak malować mural – wyjaśnia Więcko.

Accolade po raz kolejny zaprosiło do stworzenia muralu dwóch uznanych artystów – Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka, bo misją realizowanego projektu jest konsekwentne wprowadzanie sztuki do przestrzeni przemysłowych.

– Postać dziewczynki, która puszcza na wodzie tradycyjne papierowe łódki, przywołuje na myśl niewinność i entuzjazm, z jakimi człowiek pierwotnie obcował z naturą. W ten sposób mural pokazuje ekologiczny związek między nami a naszym otoczeniem. Wizerunek dziecka i miasta, ma taką samą korelację jaka istnieje pomiędzy ideą a jej realizacją, jednostką a społeczeństwem, naszą teraźniejszością a przyszłością – tłumaczył Jakub Bitka.

W Gorzowie z roku na rok przybywa murali. Stanowią formę ożywienia i uatrakcyjnienia miejskiej przestrzeni.

Wiele z nich powstało z inicjatywy lub przy wsparciu samego Miasta, przy udziale partnerów: przedsiębiorstw i firm, które od lat funkcjonują lub dopiero decydują się na działalność w mieście.

– To bardzo cieszy. Daje nadzieję, że atrakcyjnych murali w Gorzowie będzie jeszcze więcej. Obecnie mamy w Gorzowie coraz więcej przykładów murali czy graffiti, które reprezentują bardzo wysoki poziom, a ten firmy Accolade do nich należy – powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Przeczytaj też:
Kamień węgielny pod centrum logistyczne DHL wmurowany! Wreszcie o inwestycji wiadomo dużo więcej! (wizualizacje, zdjęcia)
Budowa Panattoni Park Gorzów II idzie pełną parą! Mirbud wybuduje także dwie kolejne hale!
Przy Koniawskiej na sporej działce trwa budowa hali ekspozycyjno-handlowej (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x