― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaMagazynyPrzy Szczecińskiej powstanie kolejny magazyn! (wizualizacje, zdjęcia)

Przy Szczecińskiej powstanie kolejny magazyn! (wizualizacje, zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Panattoni to czołowy specjalista od nieruchomości przemysłowych w Europie. W Gorzowie ma swoje dwa parki. Pierwszy zlokalizowany jest przy ul. Szczecińskiej. Drugi przy ul. Odlewników. Choć prace przy budowie dwóch z trzech hal drugiego parku zostały wstrzymane, to inwestor chce postawić kolejną halę w ramach pierwszego parku. Właśnie wystąpił o pozwolenie na budowę. Gdzie znajdować będzie się nowa hala?

Już w sierpniu 2021 roku na łamach GORZÓW.NEWS informowaliśmy, że inwestor nabył działki nr 237/18 i 237/23 o łącznej powierzchni 56.315 mkw. zlokalizowane przy ul. Szczycińskiej w przetargu organizowanym przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła wówczas brutto 5.679.930,90 zł.

Działki na których powstać ma kolejna hala.

Od tamtego momentu jednak inwestycji w tym miejscu nie prowadził. Co nie oznacza, że nie budował hal tuż obok. Najpierw jeszcze w 2021 roku pozyskał nowego najemcę – operatora logistycznego Fiege, który wynajął w gorzowskim parku 11 tys. mkw. powierzchni co pozwoliło na wybudowanie drugiej hali (o powierzchni blisko 38 tys. mkw.) w ramach Parku Gorzów I przy ul. Szczecińskiej. Następnie w kwietniu 2022 roku Panattoni ogłosiło, że przy ul. Odlewników wybuduje drugi park w Gorzowie z trzema halami o docelowej powierzchni 67 tys. mkw. Inwestycja ruszyła już kilka dni później. Jeszcze w 2022 roku wybudowana została największa z trzech hal o powierzchni 36 tys. mkw. (najemcy to: Yoshi, Deles i Shipman). Następnie ruszyła budowa dwóch mniejszych o powierzchniach blisko 20 tys. mkw. i ponad 12 tys. mkw. Budowa jednak została wstrzymana zimą tego roku i do dziś na placu nic się nie dzieje. Najprawdopodobniej inwestorowi nie udało się do tej porty pozyskać kluczowych najemców powierzchni w tych halach.

Skąd więc pomysł rozpoczęcia budowy kolejnej hali przy ul. Szczecińskiej? Odpowiedzi na to pytanie dopiero poznamy. Jednak można śmiało zakładać, że hala na którą obecnie inwestor wystąpił o pozwolenie na budowę będzie większa od pozostałych dwóch budowanych w ramach Parku Gorzów II i być może na tą większą powierzchnie jest już chętny.

W ramach inwestycji na którą inwestor chce uzyskać pozwolenie na budowę ma powstać hala przemysłowo-magazynowo-usługowa, wartownia i stacja ładowania samochodów elektrycznych wraz z infrastrukturą techniczną.

Przeczytaj też:
Z rocznym poślizgiem rozpoczęła się budowa parku logistycznego MLP przy Mosiężnej (zdjęcia, wizualizacje)
Zaglądamy na plac budowy drugiej hali Koniawska Park (zdjęcia)
DHL Supply Chain otworzył zielony park logistyczny dla e-commerce (zdjęcia)
Kolejne tysiące metrów powierzchni magazynowej gotowe przy Złotego Smoka! (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x