spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieLUW wybuduje wielopoziomowy parking! Obecnie czeka na ostateczne oferty (wizualizacje)

LUW wybuduje wielopoziomowy parking! Obecnie czeka na ostateczne oferty (wizualizacje)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Lubuski Urząd Wojewódzki chce wybudować przy ul. Jagiellończyka wielopoziomowy parking w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Proces wyłonienia wykonawcy inwestycji ze względu na pandemię i wybuch konfliktu zbrojnego w Ukrainie przedłużył się. Termin składania ostatecznych ofert przez biorące w postępowaniu udział firmy, był wielokrotnie przesuwany. Aktualnie urzędnicy na oferty czekają do 8 listopada. Jeśli wszystko dalej potoczy się już bez opóźnień, to parking powinien być gotowy na koniec 2024 roku.

Wielopoziomowy parking ma zostać wybudowany w miejscu istniejącego parkingu między Lubuskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Skarbowym i Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Parking ma pomieścić 250 samochodów.

31 sierpnia 2021 roku LUW wszczął procedurę przetargową. W jej wyniku cztery firmy zgłosiły wstępne oferty. Do udziału w negocjacjach zaproszono trzech partnerów prywatnych.

– Zgodnie z procedurą prowadzonego postępowania wybór wykonawcy odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie otrzymaliśmy oferty wstępne, następnie przeprowadzone zostały negocjacje z 3 wybranymi wykonawcami. W związku z tym, że negocjacje miały miejsce w czasie trwania pandemii oraz wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, trwały one do końca czerwca 2022 r. – dłużej niż zakładał pierwotny harmonogram. Po zakończeniu negocjacji skompletowana została dokumentacja, która została przekazana wykonawcom wraz z zaproszeniem do złożenia ofert ostatecznych. Pierwotny termin został wyznaczony na 31 sierpnia 2022 r. W wyniku otrzymania wielu pytań od wykonawców i wprowadzeniu istotnych zmian do dokumentacji przetargowej termin na złożenie ofert ostatecznych był kilkakrotnie przesuwany. Obecnie obowiązujący termin na złożenie ofert ostatecznych wyznaczony został na 8 listopada tego roku – mówi nam Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Jeśli do końca roku uda się wyłonić wykonawcę, to parking powinien być gotowy pod koniec 2024 roku (wykonawca będzie miał 22 miesiące na wykonanie ostatecznego projektu i budowę).

Przeczytaj też:
Trwa remont zabytkowego budynku po archiwum przy Grottgera! Powstaną tu budżetowe mieszkania! (zdjęcia, wizualizacje)
Internet dla CEZiB i poradnie ostatecznie wykona GOTECH
Gorzów wybuduje ogromną elektrownię słoneczną!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pablo
Pablo
1 rok temu

Niech z buta chodzą urzędasy albo sami z własnych pieniędzy niech zapłacą za ten parking

1
0
Zostaw komentarz!x