― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesW dwóch Biedronkach w Gorzowie działa już wypożyczalnia książek! Będą czynne w...

W dwóch Biedronkach w Gorzowie działa już wypożyczalnia książek! Będą czynne w niedziele?

― REKLAMA ―spot_img

Sieć w ostatniej chwili wycofała się z pomysłu otwarcia części dyskontów w niedzielę „niehandlową” 7 sierpnia. Zgodnie z planem wystartowała natomiast wypożyczalnia książek w sklepach Biedronka, która – przynajmniej w teorii – ma uprawniać operatora do prowadzenia niedzielnego handlu. Czy to oznacza, że dyskonter nie rezygnuje całkowicie z dotychczasowych planów, a jedynie opóźnia całą akcję?

Pracownicy części sklepów Biedronka jeszcze w piątek rano byli przekonani, że w niedzielę 7 sierpnia będą musieli stawić się do pracy i obsługiwać klientów. Ostatecznie jednak sieć podjęła decyzję, że tym razem nie otworzy swoich placówek (poza kilkoma, które i tak działają w niedziele „niehandlowe” od dawna z racji tego, że są ulokowane na dworcach).

Z rozmów portalu wiadomoscihandlowe.pl z kilkoma pracownikami Biedronki wynika, że mają oni wyczyszczone najbliższe niedziele w grafikach na ten miesiąc. Trzeba jednak podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby po raz kolejny zaszły w tym względzie zmiany. Pracownicy przyznają otwarcie, że nie wiedzą co ich czeka.

Czy Biedronka będzie otwarta w niedzielę 14 sierpnia?

Choć Biedronka nie otworzyła sklepów 7 sierpnia, to jednak dzień wcześniej w cześci placówek wdrożyła Dziecięcą Bibliotekę Biedronki. Zgodnie z regulaminem, usługa ma być dostępna „siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu Biedronka”. Do regulaminu dołączono listę ponad 600 sklepów. Dostępna jest na stronie internetowej lidera handlu w Polsce. W śród tych adresów znajdują się dwa w Gorzowie przy ul. Olimpijskiej 7 i Popławskiego 4.

Na materiałach promujących Dziecięcą Bibliotekę Biedronki, a także w regulaminie usługi, kilka razy podkreślono, że wypożyczanie książek możliwe jest siedem dni w tygodniu. A skoro tak, to mało prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym Biedronka po prostu odpuści i nie wróci już do kwestii niedziel.

Pracownicy Biedronki triumfują, przynajmniej chwilowo. Część z nich zapowiadała protesty na niedzielę 7 sierpnia w przypadku, gdyby nakazano im przyjść do sklepów. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy Biedronka całkowicie odpuści handlowanie w niedziele metodą „na wypożyczalnię książek”, czy tylko opóźni wdrożenie tego rozwiązania, w międzyczasie dopracowując akcję na ostatni guzik od strony organizacyjnej i komunikacyjnej.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2022 r. i tak czeka nas jedna niedziela handlowa. W całym roku takich niedziel jest siedem, a jedna z nich przypada 28 sierpnia.

Przeczytaj też:
Biedronki będą otwarte we wszystkie niedziele! Od kiedy w Gorzowie?
Intermarche wykorzystuje kolejną lukę i otwiera sklepy w niedziele!
Intermarche w Gorzowie stanie się czytelnią i jako pierwsze ponownie otworzy sklepy w każdą niedzielę?
Niedziela niehandlowa! Które sklepy są otwarte? (lista)
Kaufland i Lidl na Matejki czynne w każdą niedzielę!
Pierwsza w Gorzowie Biedronka czynna siedem dni w tygodniu!
Niedziele niehandlowe po gorzowsku

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jełop
jełop
1 rok temu

będę pierwszym niedzielnym klientem

1
0
Zostaw komentarz!x