― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesPierwsza w Gorzowie Biedronka czynna siedem dni w tygodniu!

Pierwsza w Gorzowie Biedronka czynna siedem dni w tygodniu!

― REKLAMA ―spot_img

Jest pierwsza w Gorzowie Biedronka z usługą „Odbiór w Punkcie” umożliwiająca przy współpracy z Pocztą Polską odbiór paczek w sklepie. O tyle jest to ciekawa informacja, bo oznacza, że sklep portugalskiej sieci przy ul. Olimpijskiej 7 będzie czynny już w tą niehandlową niedziele w godzinach od 8:00 do 20:00!

O tym, że pierwsze sklepy sieci Biedronka otwierają się po cichu w całej Polsce informowaliśmy trzy dni temu w tekście: Biedronka otwiera sklepy w niehandlowe niedziele! Czy zakaz handlu ma jeszcze sens?. Okazuje się, że na otwarcie dyskontu tej sieci w niehandlowe niedziele w Gorzowie nie musieliśmy długo czekać.

W minioną niedzielę w całej Polsce otwartych było kilkadziesiąt sklepów Biedronki. W nadchodzącą niedzielę, tj. 25 lipca czynnych będzie już blisko 300 z 3.150 lokalizacji.

Wdrażanie usług pocztowych w kolejnych Biedronkach to sygnał, że w szybkim tempie otwierać będą się kolejne lokalizacje. Już teraz pracownicy kolejnych sklepów z różnych regionów kraju otrzymują informacje o konieczności stawienia się w pracy w niedziele.

Sieć należąca do Jeronimo Martins ewidentnie idzie na zwarcie z Prawem i Sprawiedliwością, którego posłowie zapowiedzieli już uszczelnienie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele w taki sposób, że trik na placówkę pocztową przestanie być możliwy. Rządzący mogą mieć jednak problem z uzyskaniem większości. Porozumienie Jarosława Gowina zapowiedziało już, że nie poprze zaostrzenia przepisów, bo uderzyłoby to w przedsiębiorców. To oznacza, że PiS musi zabiegać o głosy Lewicy, Kukiz’15 czy Konfederacji.

Nawet jeśli Biedronka będzie mogła handlować legalnie w niedziele jeszcze tylko przez kilka tygodni lub miesięcy (bo zmieni się ustawa), to i tak zdąży lekko podbić wyniki finansowe. Jeśli reakcją na działania Biedronki będzie uszczelnienie przepisów, to i tak lider handlu w Polsce będzie miał się z czego cieszyć, bo doprowadzi do zamknięcia w niedziele tysięcy sklepów konkurentów. A jeśli ustawa nie zostanie znowelizowana? Wówczas Biedronka szybko zacznie pozyskiwać niedzielnych klientów i umocni się na pozycji najsilniejszego gracza na rynku handlu spożywczego w Polsce.

O handlu w niedziele niehandlowe pisaliśmy także tu:
Niedziele niehandlowe po gorzowsku

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x