― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesBiedronki będą otwarte we wszystkie niedziele! Od kiedy w Gorzowie?

Biedronki będą otwarte we wszystkie niedziele! Od kiedy w Gorzowie?

― REKLAMA ―spot_img

Zakaz handlu w niedziele ponownie zaczyna stawać się fikcją. W najbliższą niedzielę ma otworzyć się kilkaset sklepów sieci Biedronka, która będą działać albo jako placówki medyczne albo jako czytelnie – wynika z nieoficjalnych informacji.

Już ponad miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Jeronimo Martins Polska planuje otwarcie w niedziele niehandlowe sklepów Biedronki, które miałyby zyskać status placówek medycznych. Nieoficjalnie Wirtualne Media ustaliły, że sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekonicznie. Podobne analizy trwać miały też w innych sieciach.

Wygląda na to, że analizy te dobiegły końca i Biedronka gotowa jest na otwarcie w dzień objęte zakazem handlu. – Mamy informacje, że jest to już przesądzone – powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący „Solidarności” w sieci Biedronka Piotr Adamczak.

– Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych „placówek medycznych”. To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia – powiedział Adamczak Otwartych.

Ile Biedronek będzie działać w niedziele?

– Tak działa nasza firma. Zapewne przyjadą w ostatni dzień i poinformują sklepy – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Anna Gonera, skarbnik w NSZZ „Solidarność” w Biedronce. – To, że sklepy się otworzą w niedzielę, jest już pewne. Na pewno nie jest to fake news. Dostałam nawet maila od SOM-a, który prosi o wsparcie, gdyż w sklepie, który ma być otwarty jako czytelnia, nie ma załogi – dodaje.

Jak duża będzie skala tego zjawiska? – Z tego co wiemy, teraz (7 sierpnia – red.) ma się otworzyć w całej Polsce 600 sklepów. 14 sierpnia otworzy się 300 dodatkowych. To będzie już 900 i tak sukcesywnie, coraz więcej – twierdzi Anna Gonera. Pytana przez nas o źródło tej informacji, nie ujawnia go.

Na tą chwile nie wiadomo, czy już w tą niedzielę zostanie otwarty któryś z dyskontów sieciówki w Gorzowie. W lipcu ubiegłego roku, gdy Biedronka decydowała się otwierać sklepy, jako placówki pocztowa, to najszybciej w niedziele można było robić zakupy w sklepie przy ul. Olimpijskiej.

Wybrane sklepy już działają w niedziele jako czytelnie

Cześć sklepów miałaby działać jako czytelnie – taki trik stosują od niedawna niektóre placówki Globi i Carrefour Express, należące do franczyzobiorców (decyzja o ich otwarciu nie zapadła w centrali Carrefoura). Już wiosną w taki sposób zdecydował się działać też jeden ze sklepów sieci Intermarche. W Gorzowie od 29 maja zakupy zrobimy w każdą niedzielę w sklepach Intermarche przy ul. Fredry i Pomorskiej.

– Standy z książkami mają pojawić się przy wejściu. Klient wchodząc będzie brał egzemplarz, a kaucja za niego zostanie mu doliczona do zakupów. Dostanie też voucher na tę kwotę, który będzie mógł sobie wykorzystać przy następnych zakupach – powiedział „Dziennikowi Wschodniemu” pracownik jednego ze sklepów Biedronka w Lublinie.

Przeczytaj też:
Intermarche wykorzystuje kolejną lukę i otwiera sklepy w niedziele!
Intermarche w Gorzowie stanie się czytelnią i jako pierwsze ponownie otworzy sklepy w każdą niedzielę?
Niedziela niehandlowa! Które sklepy są otwarte? (lista)
Kaufland i Lidl na Matejki czynne w każdą niedzielę!
Pierwsza w Gorzowie Biedronka czynna siedem dni w tygodniu!
Niedziele niehandlowe po gorzowsku

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x