spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesIntermarche wykorzystuje kolejną lukę i otwiera sklepy w niedziele!

Intermarche wykorzystuje kolejną lukę i otwiera sklepy w niedziele!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Właściciele sklepów Intermarche umożliwiają swoim klientom wypożyczenie książek i jako kluby czytelnika mogą być otwarte we wszystkie niedziele niehandlowe. W najbliższą niedzielę zakupy będzie można zrobić w marketach francuskiej sieci przy ul. Pomorskiej i Fredry. Market przy Dowbora-Muśnickiego klubem czytelnika stać ma się za jakiś czas.

O tym, że Intermarche szykuje się do ponownego otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe informowaliśmy Was już na początku lutego w tekście – Intermarche w Gorzowie stanie się czytelnią i jako pierwsze ponownie otworzy sklepy w każdą niedzielę?

Od lutego wprowadzono nowy, zaostrzony zakaz handlu w niedziele niehandlowe. Wszystkie większe sklepy w mieście do ubiegłej niedzieli były zamknięte. Do ubiegłej niedzieli, bo… Intermarche przy ul. Pomorskiej i Fredry kolejny raz postanowiło z zakazu zakpić i sklepy otworzyło.

Przypomnijmy, że to właśnie francuska sieć sklepów Intermarche, która posiada w Gorzowie trzy markety, jako pierwsza w naszym mieście odważyła się wykorzystać luki w ustawie o zakazie handlu w niedziele niehandlowe i przekształciła swoje sklepy w punkty pocztowe. Sklepy zostały otwarte w każdą niedzielę od kwietnia ubiegłego roku. Później w ślad poszły inne markety i pod koniec roku zakupy można było zrobić w praktycznie każdym sklepie, bez różnicy, czy była to niedziela handlowa, czy też niehandlowa…

W jak sposób obecnie Intermarche omija zakaz?

Sklepy otwierają kluby czytelnika, w których pozwalają zarówno poczytać, wypożyczyć, jak i kupić książki. Czyli łączą funkcję biblioteki i księgarni. Jak działa trik? To kolejny wyjątek w ustawie o zakazie handlu. Podpunkt 10. w art 6 ust. 1 ustawy wyłącza z niedzielnych ograniczeń „placówki handlowe w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku” – tłumaczy Business Insider.

Trzeba przyznać – w zabiegu Intermarche widać kroplę geniuszu. Zapis ten miał chronić na przykład sklepik w bibliotece, a sieć „dobudowała” bibliotekę do sklepu. Implikacje są ogromne. Zapis prawny jest bardzo ogólny i szeroki. BI nie widzi problemu, by otworzyły się sieci takie jak Decathlon (działalność sportowa) czy Empik (działalność kulturalna). Nic nie stoi na przeszkodzie by w sklepie zorganizować zajęcia sportowe, a możne nawet rozłożyć parę leżaków i prowadzić „działalność wypoczynkową”. Do odważnych niedziela należy! – czytamy natomiast w portalu innpoland.pl

Intermarche w Gorzowie przy ul. Pomorskiej i Fredry czynne ma być w każdą niedzielę od 9:00 do 18:00.

Przeczytaj też:
Niedziele niehandlowe po gorzowsku

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x