― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweW wakacje Tesco przy Górczyńskiej ostatecznie zostanie zamknięte! Nie powstanie tu Netto!

W wakacje Tesco przy Górczyńskiej ostatecznie zostanie zamknięte! Nie powstanie tu Netto!

― REKLAMA ―spot_img

O zwolnieniach poinformowali na Facebooku związkowcy z działającej w Tesco Polska organizacji związkowej „Solidarności”. Dla pracowników Tesco w Gorzowie przy ul. Górczyńskiej jest to szok! Duńska sieć Netto, która kupiła większość sklepów Tesco zapowiadała przekształcenie ich w Netto 3.0. Teraz okazuje się, że hipermarkety kompaktowe są na tyle duże, że plany zostały porzucone. A pracownicy zostaną zwolnieni!

Właściciel Netto zamyka kolejne 11. sklepów przejętej sieci Tesco Polska. W związku z likwidacją sklepów 462. pracujące w nich osoby zostaną objęte procesem zwolnień grupowych. O zamknięciu sklepów i zwolnieniach pracowników poinformowali na Facebooku związkowcy z działającej w Tesco Polska organizacji związkowej “Solidarności”.

Tesco zamyka następujące hipermarkety kompaktowe:
Gorzów Wielkopolski, ul. Górczyńska 19,
Jelenia Góra, ul. Jana Pawła II 17,
Stargard, ul. Szczecińska 81,
Włocławek, ul. Kruszyńska 17/27,
Świdnica, ul. Strzegomska 2,
Szczawno Zdrój, ul. Łączyńskiego 44,
Skierniewice, ul. Czesława Liska 1,
Rybnik, ul. Żorska 2,
Stalowa Wola, ul. Przemysłowa 2b,
Piła, ul. Bydgoska 135,
Suwałki, ul. Kościuszki 103.

Zwolnienia grupowe obejmą 404 pracowników na stanowiskach podstawowych i 58 na kierowniczych. Odbędą się w okresie od 21 czerwca do 31 sierpnia br. Pracownikom objętym zwolnieniami zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy w innych jednostkach firmy – wynika z komunikatu „Solidarności”. Tym, którzy z firmy będą musieli odejść, przysługiwać będzie odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami ustawy.

Definitywnym zamknięciem sklepu w Gorzowie i brakiem uruchomienia w późniejszym terminie w tej lokalizacji Netto zaskoczeni są wszyscy! Musimy się przyznać, że także my! Jeszcze w maju pisaliśmy w tekście: „Netto 3.0 w miejsce Tesco na Górczyńskiej. Sprawdziliśmy, jak będzie wyglądało i czym się wyróżni!” o planowanych zmianach w obiekcie przy Górczyńskiej.

Co teraz stanie się z budynkiem po Tesco? Duńska sieć szybko będzie chciała sprzedać zamknięte obiekty. Zainteresowanym przejęciem obiektów mają być Kaufland, Carrefour, Auchan, E.Leclerc, a także Castorama czy Leroy Merlin. W przypadku gorzowskiej lokalizacji bardziej prawdopodobne wydaje się być, jednak zbycie działki deweloperom. Możliwe, że rozmowy już trwają!

W grudniu 1996 roku w Gorzowie został otwarty hipermarket HIT, później sprzedany Tesco:

Obiekt przy Górczyńskiej w Gorzowie dziś:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x