― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePrzejście od Walczaka do N-Parku będzie możliwe? Przedstawiamy warianty i pytamy!

Przejście od Walczaka do N-Parku będzie możliwe? Przedstawiamy warianty i pytamy!

― REKLAMA ―spot_img

Na długo przed otwarciem N-Parku przy ul. Chemicznej docierały do nas Wasze pytania, czy do nowego parku handlowego będzie można dojść skrótem od ul. Walczaka. Gdy pytaliśmy o to w siedzibie firmy Napollo, która jest właścicielem N-Parku usłyszeliśmy wówczas, że jedyne wejście jest od strony ul. Chemicznej. Gdy minął miesiąc od odarcia parku handlowego postanowiliśmy wrócić do tematu i sprawdzić, w którym miejscu takie przejście mogłoby powstać i co na ten temat myślą główni zainteresowani.

W którym miejscu mógłby powstać skrót dla mieszkańców budynków przy ulicach Walczaka, Czereśniowej, czy też dalej osiedla Sady? Widzimy dwa rozwiązania.

Pierwsze zakłada, że przejście mogłoby powstać na wysokości Lidla i mini pasażu handlowego. Na końcu parkingu tuż przy miejscu dostaw Lidla można byłoby wykonać zejście. Z informacji, jakie firma Napollo przekazywała jeszcze przed budową wynika, że posiada dostęp do ul. Przędzalniczej będącej już na terenie przemysłowym. Tutaj pewnie musiałoby dojść także do rozmów z właścicielem terenu. Nie zakładamy jednak, że przy dobrej woli byłoby to zadanie trudne. Należałoby wydzielić wąskie przejście dla klientów, które dobrze ogrodzone w żaden sposób nie powinno nikomu sprawiać problemu. Do N-Parku klienci wchodziliby wówczas na wysokości sklepu Sinsay i automatu paczkowego Allegro.

Za sklepem Lidl mogłoby się rozpoczynać przejście. W oddali widać budynki N-Parku.
Widok od strony N-Parku. Tu do parku handlowego przy sklepie Sinsay można byłoby wejść.
Widok od strony N-Parku na Lidl i pasaż handlowy przy ul. Walczaka.
Widok od strony N-Parku na Lidl i pasaż handlowy przy ul. Walczaka.

O takie rozwiązanie zapytaliśmy głównych zainteresowanych, czyli firmę Napollo i spółkę Wastry, która jest właścicielem terenu przy ul. Walczaka 23, gdzie zlokalizowany jest pasaż handlowy i Lidl.

– Weryfikujemy temat od strony techniczno-formalnej – usłyszeliśmy od pani Doroty Beltrani, dyrektor działu komercjalizacji i zarządzania w Grupie Napollo.

– Między placówkami jest strefa przemysłowa Stilonu i to może stanowić jakiś problem – napisał nam natomiast Waldemar Strychanin, jeden z właścicieli spółki Wastry.

Wygląda na to, że obie strony, nie mówią nie, a to już spory krok do przodu.

I jest jeszcze drugie rozwiązanie. Gdyby jednak miedzy firmami nie doszło do porozumienia, albo na przeszkodzie stanął teren leżący w strefie przemysłowej, to właściciel N-Parku mógłby pomyśleć o porozumieniu z przychodnią zlokalizowaną przy ul. Walczaka 23e (a dokładnie Specjalistycznym Zakładem Medycyny Fundacji „Nasze Zdrowie”, byłą przychodnią stilonowską). Poprowadzenie chodnika wzdłuż budynku przychodni nie powinno być żadnym problemem. Wtedy w łatwy sposób prosto z ul. Walczaka klienci wchodziliby do N-Parku między Biedronką i TEDi.

Przychodnia przy ul. Walczaka. Z prawej strony budynku mogłoby powstać przejście. W oddali widzimy budynek N-Parku.
I widok na przychodnię od strony N-Parku tuż przy Biedronce.

Oba warianty uważamy za warte przemyślenia i przeanalizowania. Od Lidla na Walczaka obecnie trzeba przejść blisko 1 km pieszo, aby dotrzeć do N-Parku. Skrótem przy jednym i drugim założeniu byłoby to jakieś 100-150 metrów!

O N-Parku pisaliśmy także tutaj:
TEDi dopiero w styczniu. Co z pozostałym terenem N-Parku?
Pierwszy taki paczkomat w Gorzowie! Zasilany zieloną energią
TEDi kolejnym najemcą N-Parku. Od dziś park handlowy otwarty!
N-Park na chwilę przed otwarciem! (zdjęcia i promocje)

O pasażu przy ul. Walczaka przeczytasz tutaj:
Pierwsza tego typu elewacja w mieście! Robi wrażenie! (zdjęcia)
Nowoczesna bryła zaczyna dominować przy skrzyżowaniu Walczaka i Czereśniowej!
Park handlowy przy Walczaka w części otwarty! Byliśmy na miejscu!

2 KOMENTARZE

5 4 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
x
x
1 rok temu

Dobrze gdyby takie przejście powstało , duże ułatwienie dla klientów .
Pytanie do Redakcji – Czy jesteście w stanie ustalić czy budowa parku handlowego przy ul. Walczaka ruszy w tym roku tak jak obiecywał inwestor czy jednak nie?

Gsbdg
Gsbdg
Odpowiedź do  x
1 rok temu

Również przyłączam się do pytania A także czy możecie się dowiedzieć jakie sklepy powstaną w budynku po Tesco na ul. Górczyńskiej.

2
0
Zostaw komentarz!x