spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesPierwszy taki paczkomat w Gorzowie! Zasilany zieloną energią

Pierwszy taki paczkomat w Gorzowie! Zasilany zieloną energią

― REKLAMA ―spot_img

Allegro ruszyło ze swoją siecią automatów paczkowych w czerwcu tego roku. Pierwsze maszyny uruchomiono w największych miastach. Teraz trafiają do kolejnych. Pierwszy stanął właśnie w Gorzowie. Jest zlokalizowany na terenie N-Parku przy ul. Chemicznej.

Paczkomaty InPostu pokazały, że rozwożenie przesyłek może być efektywniejsze, a ich odbieranie – wygodniejsze. Nie dziwią więc plany kolejnych firm, zakładające wprowadzanie własnych rozwiązań tego typu.

Allegro podchodzi do tematu nieco inaczej niż InPost. Automaty paczkowe polskiego giganta e-commerce mają być jak najbardziej „zielone”, dostępne (także dla osób z niepełnosprawnościami) i nieinwazyjne, to znaczy komponujące się z otoczeniem. Stąd między innymi: zasilanie energią z odnawialnych źródeł, brak reklam, automatyczne wygaszanie oświetlenia, obsadzanie roślinami czy wyciszanie zamków.

Obecnie 80 proc. przesyłek, zamawianych na Allegro, dociera do klientów w ciągu 1-2 dni, dzięki sieci liczącej ponad 31 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych. Wraz rosnącą liczbą kupujących oraz coraz większą częstotliwością zakupów w internecie, Allegro inwestuje we własne rozwiązania logistyczne. Pierwszym etapem budowy własnej sieci punktów odbioru było uruchomienie Allegro Punktów, dzięki którym klienci mogą odebrać swoje przesyłki z 600 saloników Kolportera.

Allegro prowadzi konsultacje z ruchami miejskimi, organizacjami zrzeszającymi osoby z niepełnosprawnościami, ekspertami oraz przedstawicielami samorządu terytorialnego, aby zaprojektować sieć odpowiadającą na lokalne potrzeby.

– Nasze automaty paczkowe będą zasilane z energią, pochodzącą z odnawialnych źródeł, i wyposażone w czujniki jakości powietrza, z których pomiarami będziemy się publicznie dzielić. Kluczowe są dla nas także kwestie hałasu i estetyki. Tam, gdzie to możliwe, przednia strona maszyny będzie pokryta roślinami o powierzchni ok. 10 m kw. Będziemy także, z lokalnymi władzami, poszukiwali lokalizacji, w których zainwestujemy w zielone ściany na budynkach. Tylko w tym roku stworzymy około 21 tys. m kw. zielonej przestrzeni. Przeprowadzimy szkolenia, aby podnosić jakość pracy kurierów oraz precyzyjnie oznaczymy miejsca rozładunku. Całkowicie zrezygnujemy z umieszczania reklam na automatach paczkowych – zapowiada Marta Mikliszańska z Allegro.

Pierwszy w Gorzowie Allegro One Box, bo tak nazywa się zielony automat paczkowy zlokalizowany jest na terenie N-Parku przy ul. Chemicznej i znajdziecie go tuż na przeciw sklepu Sinsay.

Gdy dziś sprawdzaliśmy nie był jeszcze widoczny na mapach w portalu Allegro. Ma się pojawić po dwutygodniowych testach.

Allegro cały czas szuka nowych miejsc do ustawienia swoich automatów paczkowych. Jeśli masz kawałek ziemi zlokalizowanej w dobrym miejscu, to możesz na nim zarobić! Zgłaszać można się tutaj!

Przeczytaj też:
TEDi kolejnym najemcą N-Parku. Od dziś park handlowy otwarty!
N-Park na chwilę przed otwarciem! (zdjęcia i promocje)
N-Park jednak dzień wcześniej! Na otwarcie zaprasza już Empik!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x