spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweMAX Burgers chciał mieć restaurację w Gorzowie. Nadal chce?

MAX Burgers chciał mieć restaurację w Gorzowie. Nadal chce?

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

W styczniu ubiegłego roku informowaliśmy, że przy ul. Warszawskiej zostanie wybudowana restauracja Max Burgers wraz z dyskontem ALDI. Choć teren został uporządkowany (wyburzono pustostany i wycięto drzewa), to inwestycja do dziś nie ruszyła. W lutym tego roku jako pierwsi napisaliśmy, że szwedzka sieć fast food wycofała się z tego projektu. Usłyszeliśmy wówczas, że restauracja powstanie po drugiej stronie ulicy w miejscu Pizzerii O.K. Te plany jednak także nie doszły do skutku, bo właściciel lokalu – Burger King postanowił, że lokalu jednak nie wynajmie i sam w tym miejscu otworzy ponownie – po blisko 24 latach swoją restaurację. Co więc zrobi MAX Burgers? Wejdzie do Gorzowa?

Max Burgers, to szwedzka sieć restauracji, mająca ponad 150 oddziałów. Drugi co do wielkości fast food w Szwecji. W Polsce sieć posiada już 24 restauracje. Najwięcej w Warszawie, bo 6. Najbliżej Gorzowa znajduje się w Poznaniu przy ul. Hetmańskiej 82A. Co zjemy w restauracji? Klasyczne burgery, nuggetsy, frytki, a oprócz tego przeszło dwadzieścia „opcji wege” w menu.

Co ciekawe, MAX Burgers już w październiku 2021 roku szukał kierownika i asystenta kierownika dla restauracji w Gorzowie. Jeszcze ciekawsze jest to, że oba ogłoszenia widnieją jako aktualne na stronie internetowej restauracji.

Pytania o uruchomienie w Gorzowie restauracji MAX Burgers już kilka miesięcy temu wysłaliśmy do Biura Prasowego. Do dziś nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi. Udało nam się ostatnio skontaktować z osobą, która uczestniczy w rozwoju sieci restauracji MAX Burgers. Usłyszeliśmy nieoficjalnie, że sieć jest nadal zainteresowana otwarciem restauracji w naszym mieście. Jednak szybko to nie nastąpi. Z wielu przyczyn nie udało się zrealizować wcześniejszych planów. Teraz trzeba szukać nowego miejsca. Jakiego? Tego nasz rozmówca nie chciał już zdradzić.

– Od początku 2023 r. otworzyliśmy 4. nowe restauracje w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Olsztynie i Łódź. Do końca tego roku nie planujemy już nowych otwarć. Skupiamy się na rozwoju działających już lokalizacji. Jeśli chodzi o przyszły rok to zależy nam na obecności w największych miastach, co pozwala nam budowanie świadomości marki. Chcemy, więc skoncentrować się na tych otwarciach w takich miastach jak Trójmiasto, Kraków, Poznań, czy Wrocław, bo wpisują się one w stu procentach w naszą strategię. W drugiej połowie 2023 rok w Szwecji pojawi się 5 nowych restauracji. Liczba otwarć w Polsce, Szwecji, Dani i Norwegii na 2024 rok nie jest jeszcze potwierdzona, ale chcielibyśmy otworzyć co najmniej 20 – mówi natomiast Jerzy Jakubiak – head of development w MAX Burgers dla Horeca Trends.

MAX Burgers stawia głównie na nowe lokalizacje wolnostojące typu drive-thru. Szuka działek w dużych miastach (głównie powyżej 300 tys. mieszkańców), które dodatkowo spełniają kryteria: główne skrzyżowanie ulic, drogi o dużym natężeniu ruchu – minimum 20.000 pojazdów na dobę w obydwu kierunkach, parkingi centrów handlowych, bezpośrednie sąsiedztwo dodatkowych generatorów ruchu, takich jak obiekty handlowe, stacje benzynowe itp., tereny zurbanizowane.

Gdzie więc moglibyśmy w Gorzowie liczyć, że w przyszłości MAX Burgers wybuduje swoją restauracje? Jedno miejsce przychodzi nam do głowy od razu – to Gorzów Power Center przy ul. Walczaka, którego budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę, że w przypadku Gorzowa ilość mieszkańców nie musi być spełniona, to reszta wymogów będzie tutaj spełniona. Drugie miejsce to budowany właśnie park handlowy przy ul. Podmiejskiej, gdzie budowa wolnostojącej restauracji brana była pod uwagę od początku i miejsce na nią zostało pozostawione.

Również w temacie:
Przy Warszawskiej za dwa tygodnie zamknięcie Pizzerii O.K. Później remont i powrót Burger Kinga!
Burger King wraca do Gorzowa po ponad 20. latach! Gdzie będzie restauracja? (zdjęcia)
Pizzeria O.K. przy Warszawskiej będzie musiała zostać zamknięta! Powstanie tu sieciowy fast food!
Wycinka drzew przy Warszawskiej pod ALDI właśnie ruszyła! Będą zmiany w inwestycji! (zdjęcia)
Przy Warszawskiej wreszcie uporządkują teren! Będzie tu Aldi i restauracja Max Burgers

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x