― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaDolinkiWycinka drzew przy Warszawskiej pod ALDI właśnie ruszyła! Będą zmiany w inwestycji!...

Wycinka drzew przy Warszawskiej pod ALDI właśnie ruszyła! Będą zmiany w inwestycji! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Właśnie miała dobiegać końca budowa drugiego w mieście dyskontu ALDI i restauracja szwedzkiej sieci Max Burgers przy ul. Warszawskiej. Po wyburzeniu znajdujących się na działkach między ul. Głowackiego i Podmiejską budynków w kwietniu 2022 roku inwestycja została jednak wstrzymana. Inwestor, warszawska firma Rock Capital najpierw zapowiadała lekkie opóźnienie. Później unikała odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. W ostatnim tygodniu ruszyła jednak wycinka drzew znajdujących się na pozostałych działkach, na których ma stanąć dyskont, co wskazuje, że sam sklep w tym miejscu zapewne powstanie. Inaczej będzie z restauracją, która miała powstać tuż obok. Z informacji do których dotarł GORZÓW.NEWS wynika, że sieć Max Burgers ostatecznie wycofała się z tego projektu.

Firma Rock Capital o swoich planach inwestycyjnych w Gorzowie pierwszy raz poinformowała w styczniu 2022 roku. Wówczas zakomunikowała, że na kilku działkach o łącznej powierzchni ponad 5.000 mkw. przy ul. Warszawskiej znajdujących się między ul. Głowackiego i Podmiejskiej powstanie dyskont ALDI i restauracja fast food szwedzkiej sieci Max Burgers.

Inwestor w kwietniu ubiegłego roku wyburzył znajdujące się na działkach budynki po warsztatach samochodowych i budynek mieszkalny zlokalizowanego najbliżej ul. Warszawskiej. Zapowiedział wówczas, że inwestycję chce zrealizować najpóźniej w pierwszym kwartale 2023 roku. Mijały kolejne miesiące, a żadne prace nie były już przy Warszawskiej prowadzone. – Czekamy jeszcze na wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy. Pewnie terminy ukończenia inwestycji się wydłużą – mówił nam we wrześniu 2022 roku Michał Osadczuk z firmy Rock Capital, gdy dopytywaliśmy o rozpoczęcie budowy.

Tak miała prezentować się gorzowska inwestycja firmy Rock Capital. Wygląda na to, że na ten moment zgodnie z planem powstanie tylko ALDI.

Żadne prace przy inwestycji nie rozpoczęły się również przez kolejnych pięć miesięcy. Aż dotarliśmy do terminu, gdy dyskont i restauracja miały być już praktycznie gotowe. Od miesiąca próbowaliśmy uzyskać w siedzibie warszawskiej firmy nowe informacje dotyczące gorzowskiego przedsięwzięcia. Wreszcie w ubiegłym tygodniu usłyszeliśmy: – Dynamicznie pracujemy nad tym projektem i niebawem będziemy mogli powiedzieć coś więcej – przekazał nam Karol Piszcz, rzecznik prasowy w Rock Capital.

Ku naszemu zdziwieniu w ubiegłym tygodniu ruszyła wycinka drzew znajdujących się na pozostałych działkach, na których stanąć ma budynek dyskontu ALDI. Po wycince drzew musi tu nastąpić również niwelacja terenu. Czy wycinka drzew oznacza, że inwestycja ruszy na dobre? Przekonamy się niebawem. Z informacji do jakich dotarł GORZÓW.NEWS wynika jednak, że w projekcie będą musiały zajść zmiany! Z inwestycji wycofała się bowiem szwedzka sieć Max Burgers. Przyczyn takiej decyzji nie znamy, bo inwestor ostatecznie nie chciał odpowiedzieć na wszystkie przesłane pytania. Na ten moment nie wiadomo, co powstanie w miejscu planowanej restauracji. Wygląda na to, że same prace budowlane jeśli tylko ruszą to zaczną się od budowy ALDI.

O inwestycji pisaliśmy wielokrotnie:
Co z budową ALDI przy Warszawskiej? (zdjęcia)
Przy Warszawskiej wyburzenia dobiegły końca! Nie ma już zabudowań! (zdjęcia)
Przy Warszawskiej demolka! Znikają pustostany! Będzie tu ALDI! (zdjęcia)
Na Piłsudskiego i Warszawskiej rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy marketów ALDI (zdjęcia)
W Gorzowie zrobimy zakupy w dwóch sklepach sieci ALDI!
Przy Warszawskiej wreszcie uporządkują teren! Będzie tu Aldi i restauracja Max Burgers

Przeczytaj też:
Prace przy budowie Vendo Parku przyspieszyły! Jest kolejny najemca i data otwarcia! (zdjęcia)
Jest kolejny najemca w PH Niepodległości! To brytyjska sieciówka! (zdjęcia)
Demolka przy Górczyńskiej! Z pawilonu po Tesco została już tylko konstrukcja! Mamy mnóstwo zdjęć!
Park handlowy Podmiejska: Kolejna Biedronka rośnie w oczach! (zdjęcia, wizualizacje)
Wiemy jak ma wyglądać park handlowy S1 Gorzów w pawilonie po Tesco! Sprawdziliśmy też, jak duży będzie tu Carrefour! (wizualizacje)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x